Zamiast wieczerzy świąteczne paczki na Jasnej Górze

0
821

W tym roku ze względu na panującą pandemię, zamiast wigilijnej wieczerzy Jasna Góra przygotowała paczki dla potrzebujących.

Zamiast wieczerzy świąteczne paczki na Jasnej Górze 1
Fot: Jasna Góra

Jak co roku paulini wspierają najbardziej potrzebujących, którzy na co dzień korzystają ze wsparcia Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego. Niestety z powodu ciągle panującej pandemii w tym roku nie odbędzie się wigilijna wieczerza, ale zamiast niej paulini przygotowali świąteczne paczki.

Dla potrzebujących zostało przygotowanych kilkadziesiąt specjalnych podarunków. W paczkach znalazły się przede wszystkim produkty żywnościowe, które trafią w szczególności do rodzin i osób samotnych.

„Jesteście dla nas bardzo ważni, jesteście częścią tej wspólnoty, jaką jest Jasna Góra” – zapewniał przeor sanktuarium, o. Samuel Pacholski, który spotkał się z potrzebującymi w środę, 23 grudnia 2020 roku.

„Nikt nie jest tak ubogi, nikt nie jest tak biedny w życiu, żeby nie móc się podzielić czymkolwiek z innymi, choćby swoją obecnością, dobrym słowem, swoim czasem, radą, wspólną modlitwą czy kolędą” – dodaje.

Jak podkreśla o. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego, przygotowane paczki (bogatsze niż zwykle) to jedyne w tym roku wyjście, ponieważ spotkanie na wspólnej wieczerzy wigilijnej w barze Domu Pielgrzyma nie jest możliwe.

„Ze względu na to, że okres pandemiczny wykluczył zorganizowanie Wigilii, którą co roku Klasztor organizował w formie ciepłego posiłku, dlatego taką formę przybrały tegoroczne wigilijne podarunki, żeby ci ludzie sami mogli sobie zorganizować wieczerzę wigilijną. To jest to, co najpotrzebniejsze na Święta” – Tłumaczy o. Zygmunt.

Już wcześniej podopieczni Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego otrzymali wigilijne opłatki i jasnogórskie kalendarze. Natomiast po świętach ponownie rusza akcja „Nietrafiony prezent”. Osoby, które nie są zadowolone ze swojego choinkowego prezentu, mogą go  przynieść na Jasną Górę. Najbardziej mile widziane są ubrania, ale także można przynieść sprzęt AGD czy elektroniczny. Rzeczy te na pewno trafia do osób, które ich potrzebują.   

Zamiast wieczerzy świąteczne paczki na Jasnej Górze 2
Fot: Jasna Góra