fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBiznesHuta Częstochowa ma nowego dzierżawcę. Został nim Corween Investments, firma związana...

Huta Częstochowa ma nowego dzierżawcę. Został nim Corween Investments, firma związana z Liberty House Group

Huta Częstochowa ma nowego dzierżawcę. Został nim Częstochowa Corween Investments, firma związana z Liberty House Group. Umowa dzierżawy została podpisana wczoraj i ma obowiązywać od 28 grudnia.


Jak donosi portal gospodarczy wnp.pl, spółka Corveen Investments będzie dzierżawiła częstochowski zakład do końca lipca 2021. Umowa z nowym dzierżawcą została obwarowana pewnymi warunkami. Musiał on wpłacić kaucję i czynsz.


Poprzednim dzierżawcą huty była firma Sunningwell, która, jak przekazał portal wnp.pl, zainwestowała w uruchomienie produkcji i chciała kupić hutę w drugim przetargu. Do transakcji tej jednak nie doszło, a w listopadzie sytuacja zakładu pogorszyła się na tyle, że wstrzymano produkcję. Dzierżawca nie zapłacił za energię, a także nie wypłacił pracownikom pensji. Wynagrodzenie musiał zapłacić hutnikom syndyk. Pensje dostali jednak tylko ci, którzy byli na umowie o pracę. Osoby zatrudnione na innych warunkach, a tych, jak podał portal jest około 70, do tej pory nie dostały wynagrodzenia.

Problemy poprzedniego dzierżawcy z utrzymaniem produkcji i terminowymi opłatami spowodowały, że syndyk zerwał w listopadzie umowę z Sunningwell umowę. Wtedy od razu ruszyły rozmowy ze spółką Corween.


Podpisanie umowy dzierżawy nie zmienia fakty, że odbędzie się kolejny przetarg na kupno huty. Zainteresowani mogą składać oferty do 21 stycznia przyszłego roku. Cenę wywoławczą obniżono. Teraz ustalono ją na poziomie 190 mln złotych. W poprzednim przetargu wynosiła 220 milionów.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -