fbpx
Strona głównaPolecaneStudio Aktorskie „Mała Rolka” oferuje dużo więcej niż tylko warsztaty teatralne

Studio Aktorskie „Mała Rolka” oferuje dużo więcej niż tylko warsztaty teatralne

Częstochowska „Mała Rolka” zaprasza na całoroczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Efekty artystycznych działań widać, bo młodzi „aktorzy” występują w filmach, serialach i reklamach.

Studio Aktorskie „Mała Rolka” powstało w Częstochowie w 2018 r. Jego założycielem jest aktor Bartosz Kopeć, absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w St. Petersburgu, który od 2005 r. związany jest z Teatrem im. Mickiewicza w Częstochowie. Młodsi widzowie znają go choćby z ról  w „Komecie nad Doliną Muminków” czy „Tajemniczym ogrodzie”, starsi – w „Testosteronie” i „Sile przyzwyczajenia (Cyrku egzystencjalnym)”. Kinomani kojarzą go z występów w takich produkcjach jak np. „Kler” czy „Wołyń”, a telewidzowie – „Młody Piłsudski” i  „Ojciec Mateusz”. 

Studio Aktorskie „Mała Rolka” oferuje dużo więcej niż tylko warsztaty teatralne 1
Studio Aktorskie „Mała Rolka”(archiwum Bartosza Kopcia)

Kształtowanie gustu, poszerzanie horyzontów

Studio mieści się przy ul. Kilińskiego 32/24 (to siedziba Częstochowskiego Teatru Tańca). To  tam zaprasza na całoroczne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat. Zajęcia prowadzi zespół profesjonalistów: aktorów, tancerzy, muzyków i plastyków.  W programie są zajęcia aktorskie, taneczne, wokalne oraz plastyczne. Nie brakuje też niespodzianek, takich jak warsztaty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi świata filmu, dubbingu, animacji, muzyki i sztuki. 

– Ideą „Małej Rolki” jest nie tylko rozwijanie u dzieci talentu aktorskiego. Zależy nam na kształtowaniu ich gustu artystycznego, poszerzaniu horyzontów. Stawiamy na kreatywne myślenie i działanie, ale też pobudzanie wrażliwości, budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości – podkreśla Bartosz Kopeć.

Studio Aktorskie „Mała Rolka” oferuje dużo więcej niż tylko warsztaty teatralne 2
Studio Aktorskie „Mała Rolka”(archiwum Bartosza Kopcia)

Oswajanie się ze sceną

Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 10-12 oraz 12.15-14.15. Trwają 120 minut i prowadzone są w czterech grupach wiekowych. Podsumowaniem całorocznej pracy są tradycyjne już spektakle przygotowywane przez każdą z grup. Dla uczestników to okazja zaprezentowania się przed zaproszoną widownią, a przy tym oswajania się ze sceną i tremą.   

Dzięki współpracy „Małej Rolki” z warszawską Agencją Aktorską FORTE, młodzi „aktorzy” występują w filmach, serialach i reklamach telewizyjnych. Kontakt i zapisy możliwe są pod numerem tel. 604 262 804 oraz mailowo [email protected] Szczegóły: www.rolkastudio.pl.

Studio Aktorskie „Mała Rolka” oferuje dużo więcej niż tylko warsztaty teatralne 3
Studio Aktorskie „Mała Rolka”(archiwum Bartosza Kopcia)

Lato z wyobraźnią”

Studio Aktorskie „Mała Rolka” ma też propozycję na wakacje, organizuje bowiem drugą edycję obozu artystycznego  „Lato z wyobraźnią”. Odbędzie się on od 18 do 30 lipca w Siedlisku – Janczar w Pstrągowej. To propozycja dla uczestników w wieku od 6 do 17 lat. Organizatorzy proponują bardzo atrakcyjny pakiet zajęć. W programie znajdą się warsztaty aktorskie, improwizacja aktorska, taniec, warsztaty filmowe, animacja poklatkowa, dubbing, kuglarstwo, joga, capoeria oraz basen. Dla chętnych przewidziano dodatkowo płatne zajęcia wokalne i z jazdy konnej. 

Zapisy przyjmowane są mailowo –  [email protected]  (w tytule należy wpisać „OBÓZ 2021”).   

Zuzanna Suliga

Czytaj także: W częstochowskim teatrze odbędzie się koncert specjalny pamięci Piotra Machalicy

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here