fbpx
Strona głównaPolecanePo paszport czy złożyć wniosek o jego wydanie możemy się zgłaszać także...

Po paszport czy złożyć wniosek o jego wydanie możemy się zgłaszać także w soboty, trzeba się jednak wcześniej umówić. Jest też specjalna infolinia paszportowa

Po paszport czy złożyć wniosek o jego wydanie możemy się zgłaszać także w soboty, trzeba się jednak wcześniej umówić. Śląski Urząd Wojewódzki wprowadził również wydłużone godziny pracy w punktach paszportowych, w tym także w Częstochowie, w czwartki.

W ramach „sobót paszportowych”, we wszystkie soboty lipca (3.07., 10.07., 17.07., 24.07. i 31.07.) w godzinach od 9.00 do 14.00 w Oddziale Paszportowym w  Częstochowie będzie można złożyć wniosek i odebrać gotowy paszport.

Ponadto w czwartki obsługa klientów odbywać się będzie w wydłużonych godzinach – od 7.30 do 18.00.

Zarówno w soboty, jak i w dodatkowym czasie pracy w czwartki złożenie wniosku o paszport jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji, który dostępny jest pod adresem http://rezerwacja.slask.eu. Odbiór paszportu będzie jednocześnie możliwy – w miarę wolnych miejsc – bez wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty. Urząd zastrzega jednak, że jedynie rezerwacja internetowa daje gwarancję przyjęcia w ustalonym, podczas rezerwacji, dniu.

Terminy na najbliższą sobotę zostały już wykorzystane, kolejne będą jednak sukcesywnie udostępniane, w związku z czym urzędnicy zachęcają do śledzenia dostępności na rezerwacja.slask.eu.

To nie koniec zmian, jakie wprowadzono w związku ze zbliżającym się sezonem urlopowym. Urząd uruchomił Specjalną Infolinię Paszportową.

Pod numer 32 20 77 099 mogą dzwonić osoby, które chciałyby dowiedzieć się, jak i gdzie można złożyć wniosek oraz odebrać paszport. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here