fbpx

Strażnicy Miejscy usunęli aż 113 „wraków aut” blokujących miejsca parkingowe

W ubiegłym roku Straż Miejska usunęła aż 113 „wraków aut” blokujących miejsca parkingowe.

O parkowaniu w Częstochowie mówi się dużo i zazwyczaj źle. Stale brakuje miejsc parkingowych, na co wpływają m.in. zmiany w organizacji ruchu, czy fakt, że samochodów po prostu przybywa. Często zdarza się, że kierowcy parkują w kompletnie nieprzemyślany sposób blokując więcej niż jedno miejsce. Bywa też tak, że parkingi zastawione są przez tzw. „wraki”, czyli auta, które już od dawna nie są użytkowane.

Straż Miejska podsumowała swoje działania w ubiegłym roku i okazało się, że w 2022 roku, z parkingów usunięto aż 113 samochodów. Pojazdy już od dłuższego czasu nie były uruchamiane i tylko blokowały miejsca postojowe. Większość z nich została usunięta po kontakcie z właścicielami( 105 samochodów), pozostałe 8 odholowano na parking strzeżony.

Mieszkańcy Częstochowy niestety nadal mają problemy z miejscami parkingowymi. Najbardziej brakuje ich w okolicach osiedli z wielokondygnacyjnymi budynkami. Ten temat ma jednak swoją drugą stronę. W niektórych częściach miasta, od lat, spod bloków znikają np. place zabaw, czy zielone skwery. Każdy kawałek przestrzeni adaptowany jest na parkingi, które coraz ciaśniej okalają budynki, gdy tymczasem spore parkingi, znajdujące się np. 200 metrów od bloków, na początku ulicy, świecą pustkami.