fbpx

Nowe przedszkole w dzielnicy Gnaszyn- Kawodrza

Trwa budowa nowego gmachu Miejskiego Przedszkola nr 29 w dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza.

Budowa nowego budynku przedszkola rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Stary gmach, wybudowany w 1977 roku, nie nadawał się już do użytku. W poprzednich latach, w przedszkolu wykonano wymianę stolarki okiennej, czy rewitalizację placu zabaw, jednak w rezultacie ekspertyzy wykazały konieczność postawienia nowego budynku.

Obiekt będzie składał się z dwóch kondygnacji. Pomieści aż 5 oddziałów przedszkolnych przeznaczonych dla 125 dzieci. Powstanie nowe zaplecze kuchenne i sportowe, a sale będą ogrzewane za pomocą ekologicznej pompy ciepła. Wokół budynku powstaną nowe dojazdy i miejsca postojowe. W planach jest również uzupełnienie zieleni na terenie należącym do przedszkola i stworzenie atrakcyjnego placu zabaw dla dzieciaków.

Na placu budowy widać już ściany konstrukcyjne i działowe parteru, strop i ściany konstrukcyjne piętra. Ruszył też montaż stropu nad piętrem i montaż stolarki PCV i aluminiowej.

Powoli powstają niezbędne instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i wentylacja.

Wybudowane w latach siedemdziesiątych przedszkole, przez długi czas służyło głównie rodzinom lokalnych Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Wigolen”. Miasto przejęło budynek w 1998 roku.

Koszt nowego przedszkola to blisko 10 mln zł. Połowa środków pochodzi z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a reszta została przeznaczona na ten cel z budżetu miasta.

Budynek zostanie oddany do użytku w nowym roku szkolnym, a właściwie przedszkolnym, czyli w październiku tego roku.