Grupa Stoelzle inwestuje w Częstochowie. Szykują się nowe zatrudnienia

0
1006
centrum logistyczne 10

Huta szkła Stoelzle Częstochowa inwestuje w budowę nowego centrum logistycznego realizowanego na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstanie ponad kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Grupa Stoelzle inwestuje w Częstochowie. Szykują się nowe zatrudnienia 1
Fot. UM Częstochowa

9 marca 2021 roku odbyła się konferencja prasowa firma Stoelzle, w której trakcie został przedstawiony plan nowej inwestycji na terenie budowy nowej hali przy ulicy Rząsawskiej. Jeszcze w tym roku, w okresie wakacyjnym powstanie nowoczesne centrum logistyczne.

Firma Stoelzle posiada ponad 200 lat tradycji, a w Częstochowie rozwija się bardzo dynamicznie. Na światowe rynki dostarcza szklane opakowania dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Dodatkowo oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła.

Wcześniejsze inwestycje firmy Stoelzle w Częstochowie to wanna szklarska, nowy dział dekoracji czy też powiększenie pieca. Jako firma skupia się także na usprawnianiu i wdrażaniu takich technik jak np. bezpieczeństwo pracy czy jakość produktów oraz obsługa klienta. Wszystkie ich działania inwestycyjne, społeczne i rozwojowe w firmie powodują, że klienci są coraz bardziej zadowoleni, co poprawia współpracę.

Budowa nowego centrum logistycznego to pierwszy krok nowej strategii produktowo-usługowego. Hala będzie miała powierzchnię ponad 20 tys. m2, będzie kosztować koło 25 mln zł i powstanie jeszcze w tym roku w okresie wakacyjnym. Całość ma być nie tylko nowoczesna, ale też bardziej ekologiczna, dzięki zastosowaniu systemu do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych (planowane jest zainstalowanie paneli na dachu hali).

– „Ta budowa to odpowiedź na ciągle rosnące zapotrzebowanie na opakowania szklane oraz rozwój firmy. Nowy obiekt pozwoli na zwiększenie wydajności produkcyjnej oraz skrócenie czasu załadunków i dostawy. Centrum będzie największym tego typu obiektem w całym holdingu CAG, którego częścią jest Stoelzle. Mimo że inne firmy znajdują się w kilku krajach Europy i USA, to zdecydowano się na inwestycję właśnie w Częstochowie. Pokazuje to, jak ogromny potencjał i kapitał dla całego holdingu stanowi częstochowska spółka – mówi prezes Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.

Grupa Stoelzle inwestuje w Częstochowie. Szykują się nowe zatrudnienia 2
Fot. UM Częstochowa

Z budową nowej hali wiążą się także nowe miejsca pracy, w tym przypadku dla około kilkudziesięciu osób, w tym na stanowiska wysoko wykwalifikowane. Obecnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników.

– „Dla nas to ogromnie ważne, że kolejny duży pracodawca chce się rozwijać w naszym mieście i tworzyć nowe miejsca pracy. Jako samorząd staramy się wspierać tego typu działania, zarówno w obszarze logistycznym, komunikacyjnym, jak i edukacyjnym, poprzez współpracę z przedsiębiorcami pod kątem dostosowania częstochowskiej oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk

– „Dojście do momentu rozpoczęcia tej inwestycji kosztowało wiele pracy. Wspólnie z firmą i miastem wykonała ją również Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dzięki współpracy z zarządem Strefy, jak dotąd zainwestowało w naszym mieście ogółem już ponad 30 firm. To ponad miliard sześćset milionów złotych inwestycji kapitału prywatnego w różne przedsięwzięcia. Do tego tysiące miejsc pracy” – dodaje.

Centrum logistyczne to nie jedyna inwestycja Grupy Stoelzle w Częstochowie. Jak podkreśla Artur Wołoszyn, prezes zarządu Stoelzle Częstochowa,  na początku przyszłego roku spółka planuje budowę nowej wanny szklarskiej, której koszt to ponad 135 mln zł. Ten projekt również ma być związany ze zwiększeniem zatrudnienia.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, wiceprezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mateusz Rykała oraz prezes Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here