fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaNowa płyta Muńka Staszczyka. "Muniek i Przyjaciele. Na żywo i akustycznie 2018-2019"

Nowa płyta Muńka Staszczyka. “Muniek i Przyjaciele. Na żywo i akustycznie 2018-2019”

Po dwóch latach od wydania płyty “Syn miasta”, częstochowianin Zygmunt “Muniek” Staszczyk prezentuje nowy, solowy album. Zatytułowano go “Muniek i Przyjaciele. Na żywo i akustycznie 2018-2019”.

Płyta “Muniek i Przyjaciele. Na żywo i akustycznie 2018-2019” ukazała się na początku marca nakładem ART2 Music.

-Jest to dla mnie bardzo ważna płyta. Przez wiele lat unikałem nagrywania płyt akustycznych z różnych przyczyn. Po latach, kiedy już T.Love został zawieszony, doszedłem do wniosku, że warto by sobie pograć w czysto folkowej formule: Wokal, 2 gitary, harmonijki – mówi o wydawnictwie Staszczyk.

Z tych założeń powstał projekt “Muniek i Przyjaciele”, w którym Staszczykowi towarzyszą Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak.

-Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, „bliżej ludzi”. Sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na Stadionie Narodowym – pisze wydawca akustycznej płyty.

Wielbiciele Muńka Staszczyka znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych, zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty. Na krążek trafiły m.in. takie przeboje jak „King”, „I Love You”, „Bóg” czy „Apaszem Stasiek był”. Za miks odpowiadają Janek Pęczak i Antek Sojka, a za mastering Jacek Gawłowski.

Płyta dostępna jest wyłącznie w sklepie internetowym wydawnictwa pod adresem www.art2musicshop.pl oraz na koncertach.

A.Kostyra

Muniek Staszczyk z dwoma Fryderykami. Jeden dla “Poli”, drugi dla “Syna miasta”

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here