fbpx
Strona główna Polecane Sprawny akumulator w samochodzie to podstawa. Częstochowscy specjaliści radzą kierowcom

Sprawny akumulator w samochodzie to podstawa. Częstochowscy specjaliści radzą kierowcom

Sprawny akumulator w samochodzie to podstawa. Częstochowscy specjaliści radzą kierowcom.


Kiedy przychodzą mroźne noce, na wielu kierowców czeka rankiem niemiła niespodzianka – ich auto nie chce odpalić, akumulator odmawia posłuszeństwa. Nic się nie dzieje samo. Akumulator nie zawiedzie sam z siebie, jeśli nie zadziała, to winę najczęściej ponosi sam kierowca, który o niego wcześniej odpowiednio nie zadbał.

Sprawny akumulator w samochodzie to podstawa. Częstochowscy specjaliści radzą kierowcom 1

Przeciętna żywotność akumulatora, to 4-5 lat – mówi Tomasz Kotasiński z firmy Anoda, która od kilkudziesięciu lat dba o stan techniczny samochodów częstochowian. – Jak o każdą część w aucie, także o akumulator trzeba dbać. Wymieniać, jeśli to konieczne, bo nic nie działa wiecznie, ale przede wszystkim pomyśleć o przeglądzie, zanim nastanie zima.


Jak informuje właściciel Anody, aby akumulator dobrze nam służył, trzeba poddawać go przeglądowi średnio raz na pół roku. Takie sprawdzenie baterii w samochodzie jest szczególnie wskazane przed zimą.

To prosta i szybka czynność – zapewnia Tomasz Kotasiński. – Nasza firma od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w akumulatorach. Przeglądy robimy naszym klientom zarówno w trakcie trwania gwarancji sprzętu, jak i po jej wygaśnięciu.


Częstochowska Anoda ma w swojej ofercie akumulatory kilkudziesięciu marek. Każdy znajdzie w zakładzie baterię do swojego auta. Firma prowadzi również usługi dotyczące doładowywania akumulatora. Jeśli jest taka potrzeba, dojeżdża do klienta i na miejscu ratuje go w przypadku rozładowania baterii. Usługę taką świadczy również w swoim warsztacie.

Warto sprawę wymiany akumulatora powierzyć fachowcom – przekonuje właściciel Anody. – Dotyczy to zwłaszcza akumulatorów typu Start-Stop, które są montowane w najnowszych samochodach. W ich przypadku samo wypięcie starego i podpięcie nowe akumulatora to nie wszystko. Trzeba wiedzieć, jaki akumulator dobrać, a przede wszystkim odpowiednio go zamontować, dostrajając do pracy wszystkich sterowanych komputerowo podzespołów w aucie. Tutaj nie wolno „kombinować” ani oszczędzać na sprzęcie, bo może się to skończyć tragedią – przestrzega.


Jak opowiada Tomasz Kotasiński, źle zamontowany akumulator typu Start-Stop będzie miał wpływ na przykład na działanie systemów bezpieczeństwa, np. hamulców czy ABS-u. Złe ich działanie może doprowadzić do wypadku.

Straty poniesione w takim zdarzeniu będą z pewnością dużo wyższe niż rzekoma oszczędność przy zakupie i montażu odpowiedniego akumulatora – uprzedza przedstawiciel Anody. – Ryzykujemy swoim życiem i zdrowiem, a także, o czym pewnie część kierowców nie wie, utratą wypłaty pieniędzy z ubezpieczenia. Gdy dojdzie do wypadku, a w samochodzie nie został profesjonalnie zamontowany odpowiedni akumulator Start-Stop, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania w razie wypadku czy stłuczki, bo sam kierowca swoim nieodpowiednim zachowaniem przyczynił się do zdarzenia.


Poza akumulatorami częstochowska Anoda zajmuje się również naprawą klimatyzacji w samochodach. Także w tej kwestii Tomasz Kotasiński ma ważne rady dla kierowców.

Klimatyzację włączajmy także zimą – podpowiada. – Najlepiej na jakieś 15-20 minut każdego dnia. Nieużywany zimą system chłodzenia latem nie będzie działał jak trzeba. Poza tym klimatyzacja jest bardzo pomocna w mroźne, a szczególnie wilgotne dni. Pomaga szybko osuszyć kabinę i wyczyścić zaparowane szyby w aucie.

Firma Anoda, Częstochowa,
Ogrodowa 61, Serwis Klimatyzacji Częstochowa, ul. Stawowa 8.
Tel. 34 324 06 09.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here