fbpx

Częstochowski samorząd pomoże uczniom nadrobić braki w wiedzy spowodowane przez koronawirusa. W miejskich szkołach odbędą się zajęcia wyrównawcze

Częstochowski samorząd pomoże uczniom nadrobić braki w wiedzy spowodowane przez pandemię.Częstochowski samorząd pomoże uczniom nadrobić braki w wiedzy spowodowane przez koronawirusa. W miejskich szkołach odbędą się zajęcia wyrównawcze.


W mieście ruszył program pod hasłem „EDU-AKCJA – to wiem, to rozumiem, to umiem”. Z zajęć wyrównawczych prowadzonych w ośmiu częstochowskich podstawówkach będzie mogło wziąć udział ponad tysiąc uczniów.


Jak informuje miasto, celem projektu jest przeciwdziałanie negatywnym społecznym skutkom pandemii, a co za tym idzie, wsparcie tych uczniów, którzy nie radzą sobie w zadowalający sposób z opanowaniem wymaganych wiadomości i umiejętności.
Projekt przewiduje 2 tysiące godzin zajęć, w których wezmą udział uczniowie klas I-VIII.

Przed pandemią uczennice i uczniowie żyli według jasno określonego rytmu dom-szkoła-dom – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – W marcu został on całkowicie zaburzony, co w wielu przypadkach miało wpływ na dalsze postępy w edukacji. Nowa inicjatywa jest po to, aby uczniowie wymagający wsparcia, mogli te braki nadrobić.

Zajęcia wyrównawcze prowadzone będą w szkołach podstawowych numer: 8, 9, 21, 22, 31, 32, 38 i 49, zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta. Każdego tygodnia odbędzie się 246 godzin lekcyjnych, z takich przedmiotów, jak edukacja wczesnoszkolna, język polski, matematyka, chemia, fizyka, historia, czy język angielski.


Zgodnie z harmonogramem projektu, zajęcia wyrównawcze dla klas I-III będą odbywać się w szkołach w godz. od 15 do 17.15, dla klas IV-VIII – w godz. od 16 do 18.45, przy nauce dwuzmianowej zajęcia będą mogły się odbywać od godz. 10-10.30.

Program wystartuje 15 października i ma być realizowany do 19 grudnia.
Koszty realizacji programu zostaną pokryte z budżetu miasta, w części w ramach środków, które i tak należałyby się niektórym nauczycielom w ramach tzw. dodatku uzupełniającego.

(fot. ilustracyjne pixabay)