fbpx
Strona główna Polecane Produkowali nielegalnie papierosy, handlowali alkoholem, zajęła się nimi częstochowska prokuratura

Produkowali nielegalnie papierosy, handlowali alkoholem, zajęła się nimi częstochowska prokuratura

Produkowali nielegalnie papierosy, handlowali alkoholem, zajęła się nimi częstochowska prokuratura.

Zarzut narażenia Skarbu Państwa na stratę ponad 5 mln złotych usłyszały cztery osoby, które w hali na terenie powiatu kłobuckiego oraz w Bytomiu magazynowały nielegalnie wyprodukowane papierosy oraz alkohol.

Produkowali nielegalnie papierosy, handlowali alkoholem, zajęła się nimi częstochowska prokuratura 1

– Funkcjonariusze śląskiej KAS ustalili, że z terenu hal magazynowych, znajdujących się w powiecie kłobuckim, prowadzona była dystrybucja nielegalnych wyrobów tytoniowych – informuje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. – Na miejscu mundurowi Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach stwierdzili, że działała tam nielegalna krajalnia tytoniu. Na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców województwa pomorskiego.

Produkowali nielegalnie papierosy, handlowali alkoholem, zajęła się nimi częstochowska prokuratura 2

Jak przekazała prokuratura, na miejscu, po przeszukaniu hali i zaparkowanych w pobliżu samochód,ów funkcjonariusze ujawnili blisko 180 worków z tytoniem do palenia i odpadem tytoniowym oraz 23 kartony z suszem tytoniowym. Na miejscu wykryto także profesjonalną linię produkcyjną do suszenia i cięcia tytoniu, wagi, wózki oraz pojemniki wykorzystywane do produkcji nielegalnych wyrobów tytoniowych. Do sprawy zabezpieczono również dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy.

Podobne znalezisko, należące do tej samej grupy przestępczej, wykryto tego samego dnia w halach magazynowych w Bytomiu. Znaleziono tam blisko 200 kg tytoniu do palenia o wartości około 140 tys. złotych i ponad 4,5 tys. litrów alkoholu o wartości przekraczającej 363 tys. złotych. Nielegalne wyroby zostały ujawnione w samochodzie osobowym oraz hali magazynowej na terenie Bytomia.

-W toku śledztwa ustalono, że właścicielem nielegalnych wyrobów jest 43-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego.

W wyniku przeszukania hali magazynowej mundurowi śląskiej KAS dodatkowo ujawnili i zabezpieczyli ponad 2,2 tys. sztuk butelek z etykietą nazwy alkoholu znanej marki, 50 tys. szt. nakrętek oraz tysiące sztuk złożonych opakowań paczek papierosów, taśmociąg do linii produkcyjnej, urządzenia do nabijania do gilz papierowych oraz nalewak do rozlewu alkoholu – przekazano w komunikacie prasowym KAS.

W sumie wartość zabezpieczonych w śledztwie nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholu wyniosła około 2,8 mln zł. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu należnych podatków od zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę blisko 5,6 mln zł.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie postawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw karno-skarbowych oraz zarzuty z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Wobec 3 podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesięce. Wobec czwartego zatrzymanego prokurator zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 10.000 zł, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Zarzucane podejrzanym przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here