Sprawca „ataku” na kościół w Lublińcu zatrzymany

0
1375

Sprawca „ataku” na kościół w Lublińcu został zatrzymany. Mężczyźnie został postawiony zarzut uszkodzenia zabytku oraz zarzut związany z obrazą uczuć religijnych innych osób.

Sprawca „ataku” na kościół w Lublińcu zatrzymany 1
Fot: KPP w Lublińcu

Do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 stycznia 2021 roku. Na elewacji zabytkowego kościoła pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Lublińcu nieznany sprawca dokonał aktu wandalizmu. Wandal na jednej ze ścian kościoła kilkukrotnie namalował starożytne znaki Marsa i Wenus symbolizujące płeć męską i żeńską.

O zajściu została poinformowana lubliniecka policja, która odebrała zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia, a także obrazy uczuć religijnych.

Dzięki sprawnej pracy mundurowych, 6 stycznia został zatrzymany podejrzany mężczyzna. Jak się okazało, jest nim 23-latek, który przebywa na terenie Lublińca bez stałego miejsca zamieszkania.

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia zabytku oraz obrazy uczuć religijnych innych osób. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora dostał on także dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do budynku świątyni.