fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomBudownictwoSpecjaliści wiedzą, jak może nam pomóc Słońce

Specjaliści wiedzą, jak może nam pomóc Słońce

Stale rosnące koszty energii wytwarzanej w tradycyjny sposób przy użyciu węgla, a także pogarszająca się sytuacja klimatyczna oraz duże zanieczyszczenie powietrza powodują, że coraz poważniej powinniśmy się zainteresować wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii.
Wiatr, woda czy energia słoneczna, to źródła energii, po które sięga coraz więcej osób. Najpopularniejsze jest obecnie wykorzystywanie energii słonecznej. Jest ona bowiem dostępna wszędzie, bez względu na warunku geofizyczne. Niezależnie od tego, czy mieszkamy na nizinie, czy wyżynie, czy w naszym rejonie znajduje się zbiornik wodny, a wiatr wieje w odpowiednim kierunku, wszędzie docierają promienie słoneczne, które mogą być przez fachowców zaprzęgnięte nie tylko do ogrzewania ciepłej wody w domu, ale także wytwarzania energii.
Tą tematyką zajmuje się firma Solaro działająca w podczęstochowskiej miejscowości Poczesna.


Pracownicy Solaro świadczą kompleksową usługę w zakresie sprzedaży i montażu solarów oraz modułów fotowoltaicznych, ale także pomagają  w pozyskiwaniu wszelkich możliwych dofinansowań dla swoich klientów. Firma Solaro działa głównie na terenie Śląska i Małopolski, ale doradztwo techniczno-handlowe prowadzi właściwie na terenie całego kraju.
Doskonale przygotowani, stale podnoszący swoje kwalifikacje pracownicy Solaro doradzą i przygotują indywidualne rozwiązania dla każdego klienta, opracowując bezpłatne projekty, podpowiedzą, jaka aparaturę i sprzęt wybrać, a następnie na miejscu dokonają profesjonalnego montażu.
W stałej ofercie firmy znajdują się kolektory słoneczne, zwane potocznie solarami oraz ogniwa fotowoltaiczne, czyli baterie słoneczne. Te pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Systemy solarne cechują się wysoką sprawnością układu. Dobrej jakości solary, odpowiednio ustawione względem ruchu Słońca, są w stanie ograniczyć rachunki za podgrzewanie wody nawet do 70% w skali roku.
Specjaliści zatrudnieni w firmie Solaro doskonale wiedzą, że kolektory słoneczne należy odpowiednio usytuować, aby sprawność układu solarnego była  optymalna w skali roku.
W zależności od kształtu więźby dachowej oraz położenia budynku względem Słońca dobiera się odpowiednie rozwiązania montażu i kąt, pod jakim należy zainstalować układ – opowiada doradca techniczny firmy. – Solary powinny być skierowane na południe z maksymalnym odchyleniem 15 procent na wschód lub zachód. Jeśli jest to niemożliwe, instalację należy zwymiarować tak, aby była w stanie wyprodukować odpowiednią ilość ciepła w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. Kąt ustawienia waha się od 30 do 60 stopni – optymalnym kątem jest 45 stopni, słońce porusza się po naszej orbicie zmieniając swoją wysokość, co wpływa na kalkulację ustawienia kolektorów – latem największą sprawność osiągamy przy kącie około 30 stopni, natomiast zimą przy 60 stopniach – na podstawie audytu, który wykonujemy bezpłatnie na terenie całego śląska dobieramy skuteczne zestawy solarne i fotowoltaiczne oraz ustawienie techniczne i zabezpieczenia.
Z kolei ogniwa fotowoltaiczne, czyli baterie wykorzystują w swoim działaniu zjawisko przemiany energii słonecznej w energię elektryczną.
Jak opowiadają specjaliści z firmy Solaro, każdy panel fotowoltaiczny jest w stanie wyprodukować od 270 do 390 [W] w ciągu godziny.

Najpopularniejszym w ostatnim czasie typem instalacji są instalacje sieciowe (ON GRID), które przy odpowiednim doborze są w stanie pokryć w całości zapotrzebowanie w energię elektryczną budynku.

Nauka daje wiele możliwości, aby światło wytwarzane przez Słońce można było spożytkować w życiu codziennym. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić. Potrzebne jest odpowiednie zaplanowanie i zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej. Wymaga to indywidualnego podejścia, jakie proponuje właśnie firma Solaro.
Podczas analiz przygotowywanych dla klienta, specjaliści z firmy biorą pod uwagę aktualne zużycie energii, ekspozycję terenu, sposób i miejsce montażu. Na tej podstawie dobierają odpowiednie moduły i wyliczają ich ilość. Zlecając  to zadanie fachowcom takim, jacy pracują w firmie Solaro mamy pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru i  inwestycja przyniesie nam spodziewane korzyści.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -