fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomBudownictwoWózki do zadań specjalnych

Wózki do zadań specjalnych

Grecki filozof Archimedes powiedział: „Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię” . Parafrazując te słowa można powiedzieć: „Dajcie mi dobry wózek widłowy, a podniosę wszystko”. Istotnie, dzięki temu sprzętowi praca jest łatwiejsza, można ładować, rozładowywać, przenosić i ustawiać dowolne ciężary. Trzeba do tego mieć jednak dobry sprzęt i odpowiednich fachowców, którzy się na nim znają.
Praktycznie nie ma w gospodarce dziedziny, w której nie używano by wózków widłowych – opowiada Paweł Halbiniak, właściciel firmy Halplast  z Rędzin, specjalizującej się w sprzedaży, wynajmie i serwisie tego sprzętu. – Wykorzystywane są w handlu, w rolnictwie, wszędzie, gdzie trzeba coś ciężkiego załadować i rozładować.

Wózki do zadań specjalnych 1


Jak mówi Paweł Halbiniak, wózki spotkać można w hurtowniach, sklepach, ale także na przykład w sadach, czy gospodarstwach rolnych. Rolnikom i sadownikom pomagają załadować warzywa i owoce. Trudno sobie także wyobrazić bez tego sprzętu firmy rozładunkowe czy duże magazyny.
Firma Halplast działa na rynku od ponad 20 lat i od początku specjalizuje się w sprzęcie do rozładunku. Oferuje sprzedaż, wynajem, a także serwis i przeglądy techniczne wózków widłowych. W ofercie ma zarówno wózki nowe, znanych i renomowanych firm, jak i używane. Zakład posiada wysokiej klasy sprzęt firm: Manitou,Jungheinrich, Yale, Linde, Komatsu, Toyota czy Mitsubishi.
Są to wózki o różnym udźwigu i przeznaczeniu, w tym także m.in. wózki teleskopowe wysokiego składowania.
Posiadamy wózki spalinowe i elektryczne – mówi właściciel firmy Halplast. – Sprzęt używany, który jest w naszej ofercie posiada wszystkie przeglądy, jest w pełni sprawny i posiada wszelkie atesty.
Na miejscu w rędzińskiej firmie można nie tylko kupić, a potem serwisować sprzęt, ale także wynająć wózki, także razem z obsługą.
Jak opowiada Paweł Halbniak, ta oferta cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem.
Coraz więcej klientów, wzorem innych krajów europejskich, decyduje się nie na kupno, a właśnie na wynajęcie sprzętu – opowiada właściciel Halplastu. – Myślę, że tendencja ta będzie się pogłębiać. Na przykład we Francji niemal 90 procent transakcji dotyczących wózków widłowych, to właśnie wynajem. To forma bardzo wygodna dla firm. Wynajmując sprzęt od nas klient ma zapewniony na bieżąco serwis i wszelką pomoc techniczną. Jeżeli sprzęt się zepsuje, to my natychmiast, maksymalnie w ciągu czterech godzin dostarczamy nowy, aby w firmie z tego tytułu nie było żadnych przestojów. Nasz klient nie musi się martwić o serwis czy wszelkie naprawy, to pozostaje po naszej stronie.
W Halplaście w ciągłym wynajmie jest 50 wózków gotowych do pracy. „Od ręki” kupić można wózek, wybierając spośród około 100 wystawionych na sprzedaż egzemplarzy. Na specjalne życie klienta, firma może także sprowadzić sprzęt indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta.
Współpracujemy z firmami z całego kraju. Posiadamy stałych klientów od Radomska, po Cieszyn. – mówi Paweł Halbiniak. – Na tym nie poprzestajemy i stale poszerzamy ofertę, aby nasze wózki trafiały do jak największego grona odbiorców.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -