fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaSoward Smart Kids. Szkoła kompetencji przyszłości 2030/2050

Soward Smart Kids. Szkoła kompetencji przyszłości 2030/2050

Co zrobić by Twoje Dziecko radziło sobie w życiu? To pytanie spędza sen z powiek chyba wszystkim rodzicom. Pomoc w zapewnieniu bezpiecznej przyszłości oferuje akademia Soward Smart Kids.

Jak sprawić, żeby Twoje Dziecko radziło sobie w przyszłości lepiej niż jego rówieśnicy? Osiągało zamierzone cele? Miało dobre relacje nie tylko z bliskimi, ale także kolegami z uczelni czy przyszłej pracy? Podsumowując: miało lepszy start w dorosłość niż większość społeczeństwa. Pomoc w realizacji tych pragnień przynosi częstochowska akademia kluczowych zajęć dodatkowych Soward Smart Kids.

Twoje Dziecko będzie lepsze od innych

-Żyjemy w takich czasach, które wymagają od nas ciągłego dostosowywania się do zmieniającego się świata. Jedną z głównych, współczesnych przyczyn tego, że ludzie nie są szczęśliwi, jest to, że nie potrafią radzić sobie z rzeczywistością. Nie mają wiedzy, jak radzić sobie z emocjami, jak realizować swoje cele. Za to mają bardzo dużo negatywnych przekonań na temat samego siebie, poczucia własnej wartości, otaczającego ich świata – mówi Karol Froń, związany z Soward Smart Kids nauczyciel, wykładowca akademicki, certyfikowany coach Erickson Institute of Coaching. – Jakość życia dzieci, które za kilkanaście lat będą dorosłymi ludźmi, będzie naprawdę niska. Jeśli czegoś z tym nie zrobimy, nasze dzieci będą miały w przyszłości duży problem ze sobą, życiem i relacjami, które będą budować – alarmuje.

Soward Smart Kids. Szkoła kompetencji przyszłości 2030/2050 1
fot. Soward Smart Kids

Jest jednak sposób na to, by wyposażyć Twoje Dziecko w umiejętności, dzięki którym w dorosłym życiu będzie radziło sobie lepiej od innych.

Jak może to wyglądać w praktyce? Twoje Dziecko nie będzie miało problemów z zarobkami, nie będzie bowiem miało obaw, by poprosić o podwyżkę (wiedząc, że zasługuje na wyższą gratyfikację). Będzie też miało lepsze relacje międzyludzkie, bo będzie potrafiło komunikować wprost swoje potrzeby. Będzie asertywne, będzie umiało bronić swoich racji. Będzie miało silne poczucie własnej wartości, co z pewnością ułatwi mu realizację marzeń i celów.

Niezbędny zestaw umiejętności miękkich

– Oczywiście nic nie dzieje się samo. To rodzic musi pomóc dziecku w tym, żeby za 10 czy 15 lat przyszło do niego z podziękowaniem, że przed laty pomógł wyposażyć je w niezbędny zestaw umiejętności miękkich – dodaje Karol Froń.

Soward Smart Kids. Szkoła kompetencji przyszłości 2030/2050 2
Soward Smart Kids (fot. Soward Smart Kids)

Co się za tym kryje? To komunikacja, osiąganie celów, asertywność, budowanie relacji z innymi ludźmi, przedsiębiorczość, kreatywność, odporność na stres. Te wszystkie umiejętności to podstawa, której nie uczą jednak w typowej szkole. Lukę wypełnia więc Soward Smart Kids. Akademia, która za cel stawia sobie to, by przyszłość Twojego Dziecka była maksymalnie bezpieczna.

To także jedyna szkoła w Częstochowie, która kładzie tak duży nacisk na umiejętności miękkie. Co więcej: ma własny program rozwoju tych kompetencji. Mowa o zajęciach Soward Skills.

Soward Smart Kids. Szkoła kompetencji przyszłości 2030/2050 3
fot. Soward Smart Kids

Soward Skills rozwijają kompetencje

Mając takie podstawy, Twoje Dziecko będzie przygotowane do rozpoczęcia samodzielnego życia. Życia w przyszłości, której dziś nikt nie jest jeszcze w stanie przewidzieć. Zawody, które aktualnie uznajemy za pewne i bezpieczne, za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat mogą wypaść z obiegu lub nawet już nie istnieć. Wiele kwestii zdominuje internet i elektronika. Jednak dzięki Soward Smart Kids, Twoje Dziecko będzie potrafiło radzić sobie z wyzwaniami, które przyniesie nowy świat.

Za sprawą Soward Skills rozwijane są bowiem wszystkie kompetencje, dzięki którym Twoje Dziecko może dobrze radzić sobie w szkole i w życiu.

-Dzięki nauce w Soward, będzie potrafiło wyjść poza swoją strefę komfortu, stawić czoło wyzwaniom i mierzyć się z problemami codzienności. Soward Skills to niezwykły trening kreatywności, przedsiębiorczości czy poczucia własnej wartości, które są gwarantem życiowego sukcesu. Warsztaty mindfulness czy trening nawiązywania relacji przydadzą się w wielu życiowych momentach – zaznacza dr Cezary Wosiński, twórca Soward Smart Kids.

Więcej o Soward Smart Kids na smartkids.soward.eu.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: W Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał [ROZMOWA]

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here