fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaW Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski...

W Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał [ROZMOWA]

-Potrzeby dziecka bardzo się zmieniają, kształtują się wraz z galopującym postępem cywilizacyjnym, staramy się nie tylko za tym nadążać, ale nawet wręcz być o dwa kroki do przodu mówi dr Cezary Wosiński, twórca i założyciel Akademii Soward.

Nie byłoby Soward Smart Kids, gdyby nie Akademia Soward pierwsza niepubliczna szkoła podstawowa o charakterze międzynarodowym w Częstochowie. Skąd pomysł jej powstania?

Cezary Wosiński: My, rodzice 13-letniej Julii doskonale wiemy, jak ważny jest wybór dobrej szkoły dla dziecka. Takiej, która jest symbolem edukacji przyszłości, która da fundament pod naukę i każdą życiową umiejętność. Soward Academy to efekt naszych 25-letnich zainteresowań i badań: zarówno jako nauczycieli akademickich w dziedzinie edukacji dwujęzycznej w zakresie języka angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej i efektywnego rozwoju potencjału małego człowieka i neurodydaktyki, jak i rodziców. To wypadkowa doświadczeń i marzeń o najlepszej z możliwych szkole dla naszych dzieci.

Soward Academy stworzyliśmy w 2011 r. Wyróżnia ją jedyne w swoim rodzaju podejście do odkrywania i wspierania talentów. Tutaj dziecko jest bezustannie otoczone ambitnymi, kreatywnymi, inspirującymi, ciekawymi świata ludźmi. Tylko tutaj rozwijamy i wzmacniamy najlepsze strony jego osobowości. Wierzymy, że tak się kładzie fundament pod życiowy sukces i otwiera okno na świat nieograniczonych możliwości.

Spełniamy oczekiwania dzieci i rodziców o dobrej szkole, z innowacyjnym, oryginalnym programem, sukcesami edukacyjnymi i sportowymi na skalę ogólnopolską oraz międzynarodową.

Dodam tu, że to w murach naszej szkoły spotkamy laureatów najbardziej prestiżowych nagród: tak naukowych, jak i sportowych. W tym roku otrzymaliśmy najwięcej ze wszystkich szkół podstawowych w mieście nagród Prezydenta za wybitne osiągnięcia [o nagrodach piszemy TUTAJ – przyp. red.]. Maja – uczennica Soward została najlepszą humanistką w Polsce, Matylda zdobyła mistrzostwo Polski w golfie, a Gabrysia została najlepszą młodzieżową badmintonistką. Co roku Sowardianie zajmują najwyższe krajowe lokaty w konkursach przedmiotowych. To właśnie Soward Academy, jak żadna inna szkoła, pozwala wykorzystać i rozwinąć potencjał dziecka.

W Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał [ROZMOWA] 1
Cezary Wosiński, twórca Soward Smart Kids (fot. Soward Smart Kids)

Jak na charakter szkoły wpływa to, że stworzyliście ją z myślą o swojej córce?

– Soward Academy  stworzyliśmy z myślą o Julii i dla niej. To nasze dziecko. Dbamy o nią, czujemy odpowiedzialność za nią, jesteśmy z niej dumni. Chcemy, by świetnie znała język angielski, by była odważna i kreatywna, aby żyła w poczuciu szczęścia i własnej wartości, by była świadoma indywidualnych talentów oraz sensu i celu w życiu. Teraz do Akademii Soward zapraszamy także inne dzieci. Robimy wszystko, aby rosły razem z nami na prawdziwych liderów XXI wieku.

Jakie wartości pielęgnujecie w Akademii?

– Te, które dają szansę na dobre, skuteczne życie w przyszłości. Szacunek dla drugiego człowieka, zaangażowanie w pracę, nowoczesny patriotyzm, siłę wiedzy oraz umiejętność krytycznego myślenia.

W Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał [ROZMOWA] 2
fot. Soward Smart Kids

Dziś Soward to ceniona marka. Czerpiąc z doświadczeń szkoły podstawowej, stworzyliście też zajęcia Brainy i akademię kluczowych zajęć dodatkowych Soward Smart Kids. Cały czas stawiacie przed sobą nowe wyzwania?

– Potrzeby dziecka bardzo się zmieniają, kształtują się wraz z galopującym postępem cywilizacyjnym, staramy się nie tylko za tym nadążać, ale nawet wręcz być o dwa kroki do przodu. Stworzyliśmy więc Soward Smart Kids – akademię kluczowych zajęć dodatkowych, by pomóc dziecku osiągnąć życiowy sukces. Wierzymy, że nosi ono w sobie mistrzowski potencjał.  W świecie pełnym niewiadomych pewne jest jedno: od wiedzy z książek ważniejsze będą: rozwinięty potencjał intelektualny, umiejętności społeczne i emocjonalne.

Korzyści płynące z naszych zajęć i ich efekty poznali już nie tylko uczniowie Soward Academy w Częstochowie (czyli naszej szkole wzorcowej), ale również wielu szkół w całej Polsce.

Zostając przy wyzwaniach, pewnie często rozmawiacie z rodzicami uczniów o obawach związanych z przyszłością dzieci. Jakie to problemy?

– W obliczu cyfryzacji, automatyzacji, internetu i sztucznej inteligencji konieczna jest zmiana myślenia na temat przyszłości naszych dzieci. Nauka kompetencji kluczowych jest gwarancją, że odnajdą się w zmieniającej się rzeczywistości. Badacze twierdzą, że najważniejszą rzeczą, jaką powinni robić rodzice, jest wsparcie i rozwój kluczowych kompetencji swoich dzieci. Zajęcia w Soward dbają o supernowoczesne kompetencje, które sprawią, że przyszłość dziecka będzie maksymalnie bezpieczna. Będzie ono gotowe na świat nowych możliwości.

W Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał [ROZMOWA] 3
Soward Smart Kids (fot. Soward Smart Kids)

Nauką kompetencji kluczowych zajmuje się właśnie Soward Smart Kids. Jak pomagacie dzieciom osiągnąć życiowy sukces?

– Przygotowujemy do twórczego i samodzielnego życia w ciągle zmieniającym się społeczeństwie, dbając o harmonijny, zrównoważony i zdrowy rozwój umysłu oraz osobowości dziecka. W Soward Smart Kids wykorzystujemy najnowsze zdobycze wiedzy pedagogicznej i psychologicznej, aby dzieci czerpały jak najwięcej korzyści z naszych zajęć. Korzyści te dzieci osiągają dzięki wykorzystaniu naturalnej skłonności do nauki przez eksperymentowanie, wykorzystanie opatentowanej muzyki aktywującej mózg do pracy, treningowi uważności opartemu o praktykę mindfulness, zestawowi innowacyjnych ćwiczeń i zabaw sensorycznych wzmacniających zmysły, ćwiczeniom w komunikacji kwantowej, grywalizacji czy metodzie Dizyphyzi (połączenie skuteczności sztucznej inteligencji i metod tradycyjnych).

Jaką ofertą zajęć dodatkowych dysponujecie?

– Nasz główny cel to holistyczny rozwój dziecka. Stąd kluczowe zajęcia dodatkowe gwarantują wszechstronny rozwój kompetencji intelektualnych, umiejętności i osobowości dziecka. U nas dziecko może wzmocnić kompetencje społeczne, swój mózg i zmysły. Posiadamy w ofercie trening koncentracji i niewiarogodnie szybkiego liczenia. Jest projektowanie 3D, akademia młodego dziennikarza i centrum sztuk walki dla dzieci.

Rozmawiała Zuzanna Suliga

W Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał [ROZMOWA] 4
Cezary Wosiński, twórca Soward Smart Kids (fot. Soward Smart Kids)

*Cezary Wosiński – doktor nauk humanistycznych, specjalność psychopedagogika twórczości, kształcenie twórczych postaw nauczycieli języka angielskiego dzieci. Wraz z żoną Dorotą stworzył koncepcję Soward. Pasjonat nowoczesnych metod kształcenia. Tata dwóch córek. Pisze wiersze dla dzieci.

Więcej o Soward Smart Kids Academy można przeczytać na smartkids.soward.eu.

Czytaj także: Soward Smart Kids. Jedyna taka Akademia w Polsce!

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here