fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaEdukacjaSoward Smart Kids, czyli edukacja przyszłości

Soward Smart Kids, czyli edukacja przyszłości

Co stanowi klucz dla edukacji przyszłości? Innowacyjność, holistyczne działania, doświadczenie i wiara w sukces dziecka. Takie założenia cechują akademię Soward Smart Kids.

Nie można wprowadzać dziecka w pełną niewiadomych przyszłość, mając zamknięty umysł. Najważniejszą rzeczą, jaką powinni robić rodzice, jest wsparcie i rozwój kluczowych kompetencji intelektualnych, społecznych i emocjonalnych swoich dzieci. Ich edukację warto więc oddać w odpowiednie ręce. Wybrać szkołę, za którą w równym szeregu stoją wieloletnie doświadczenie, bogaty dorobek naukowy, nowoczesne rozwiązania edukacyjne, innowacyjność i wyjątkowa wizja. Na tych fundamentach stworzona została akademia kluczowych zajęć dodatkowych – Soward Smart Kids.

Soward Smart Kids, czyli edukacja przyszłości 1
Fot. Soward Smart Kids

Największy potencjał rozwoju

Celem nadrzędnym, który wyznaczyła sobie akademia, jest pomóc w tym, by dziecko osiągnęło życiowy sukces. Nie da się tego zrobić, bez nowatorskiego podejścia do nauki. Kluczowym narzędziem jest tu mózg, „baza dowodzenia”, która wymaga regularnej stymulacji.

Zdaniem ekspertów, nasz umysł, podobnie jak ciało, wymaga systematycznych ćwiczeń. Trening w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym potrafią przynosić zaskakujące, wielowymiarowe efekty, które procentować będą przez całe dorosłe życie. Dlaczego tak istotne jest to, by nie odkładać takich zajęć na później? Właśnie we wspomnianym wieku potencjał rozwoju człowieka jest największy, a pozytywne skutki wytrenowanego umysłu pozwalają dzieciom naprawdę rozwinąć skrzydła. I do działań wysokich lotów przygotowuje dzieci Soward Smart Kids.

Soward Smart Kids, czyli edukacja przyszłości 2
fot. Soward Smart Kids

– Trening umysłu to wspomaganie licznych funkcji, które pomagają w optymalnym funkcjonowaniu w codziennym życiu. Koordynacja ruchowa, zdolność logicznego myślenia, pisanie i czytanie, umiejętność rozwiązywania problemów, zdolności muzyczne, artystyczne, lingwistyczne, wychodzenie poza strefę komfortu, szukanie nieszablonowych rozwiązań – one wszystkie zależą od sprawności naszych „szarych komórek” – wyjaśnia dr Cezary Wosiński, twórca i założyciel Soward Smart Kids.

Istota kompetencji miękkich

Soward Smart Kids stawia również na rozwój kompetencji miękkich. Dobrze oddaje to wizję realizacji edukacji przyszłości. Umiejętność efektywnego zarządzania sobą i wysoki poziom kompetencji komunikacyjnych jest niezbędny do tego, by odnieść życiowy i zawodowy sukces. Soward Smart Kids wdraża w życie to, co podkreślają eksperci HR, umiejętności miękkie ułatwiają bowiem możliwość obejmowania w dojrzałym wieku ważnych stanowisk. Dla wielu pracodawców takie atuty są nawet ważniejsze niż kolejny dyplom! Trudno wyobrazić sobie bowiem kierownika, dyrektora czy menadżera, który nie posiada odpowiednio rozwiniętych kompetencji miękkich.

Soward Smart Kids, czyli edukacja przyszłości 3
fot. Soward Smart Kids

– Tylko wtedy, gdy potrafimy odpowiednio motywować innych, skutecznie rozwiązywać konflikty, odpowiednio delegować zadania i znamy zasady pracy zespołowej, możemy stanąć na czele i pełnić funkcje zarządzające. Dlatego w rozwój kompetencji społecznych warto inwestować od najmłodszych lat – zaznacza dr Cezary Wosiński.

Synonim sukcesu dziecka

Jakie umiejętności są kluczowe dla przyszłego, dobrego i godnego życia? Na pewno zdolność zarządzania sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem, samomotywacja, asertywność, przedsiębiorczość, kreatywność, inteligencja emocjonalna. Soward Smart Kids umożliwia rozwój każdej z nich. Dzięki wykorzystywanym przez akademię metodom kompetencje miękkie stają się wręcz synonimem sukcesu dziecka.

Ofertę kursów i treningów można znaleźć na stronie smartkids.soward.eu. Za jej pośrednictwem można również zapisać dziecko na lekcję próbną. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 790 573 260.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: W Soward Smart Kids wierzymy, że każde dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał [ROZMOWA]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -