Śląska policja zaprasza do udziału w Biegu Przełajowym im. Sierżanta Grzegorza Załogi

0
183
fot. pixabay

24 września br. odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XVIII Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi HUTKI-KANKI.

Trasa ma przebiegać duktami leśnymi, które zlokalizowane są w pobliżu campingu im. sierż.  Grzegorza Załogi, w miejscowości Hutki-Kanki Gmina Łazy, w powiecie zawierciańskim. Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane są do 17 września.

Organizator biegu to Wydział Dobru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach, a także Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.

Zawody będą miały miejsce 24 września 2021 roku na terenie duktów leśnych, które zlokalizowane są w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi Hutki-Kanki w gminie Łazy w powiecie zawierciańskim. Udział w sportowym wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych. Mile widziani są zarówno policjanci jak i przedstawiciele innych służb mundurowych, a także wszystkie chętne osoby, które chcą uczestniczyć w biegu i w pewnym stopniu się sprawdzić, w kategorii „open”. Zgłaszać na bieg należy się do 17 września 2021 roku, elektronicznie za pomocą strony internetowej TUTAJ . Uczestnik zobowiązany jest do zapłaty 20 zł za uczestnictwo, płatne podczas rejestracji.  

Śląska policja zaprasza do udziału w Biegu Przełajowym im. Sierżanta Grzegorza Załogi 1
fot. slaska.policja.gov.pl

Celem tych zawodów jest podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej policjantów oraz pracowników Policji, promowanie biegów jako najprostszej formy aktywności fizycznej, zdrowia oraz aktywnego wypoczynku poprzez wzięcie udziału w rywalizacji sportowej, integracja środowiska służb mundurowych. Zawody służą również temu by uświadamiać jak bezpiecznie zachować się na drodze poprzez przedstawienie zalet stosowania elementów odblaskowych, jak i również edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z dróg.

Głównym celem tych zawodów jest uczczenie pamięci sierż. Grzegorza Załogi, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, który  w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas służby.

„Sierż. Grzegorz Załoga w dniu 10 sierpnia 2003 roku – podczas wykonywania czynności służbowych – podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.”

W załącznikach znajduje się regulamin wydarzenia oraz karta zgłoszenia dla funkcjonariuszy i pracowników Policji.

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here