fbpx
Strona głównaPolecaneNowy właściciel częstochowskiej huty podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi. Zakład ma się...

Nowy właściciel częstochowskiej huty podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi. Zakład ma się rozwijać, zwiększać produkcję i podwyższać wynagrodzenie pracownikom


Nowy właściciel częstochowskiej huty, LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o., podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi. Zakład ma się rozwijać, zwiększać produkcję i podwyższać wynagrodzenie pracownikom. Zawarte właśnie porozumienie ze związkami zawodowymi ma obowiązywać przez pięć najbliższych lat.

Kierownictwo LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o. oraz liderzy wszystkich sześciu związków zawodowych podpisali porozumienie o stosowaniu przez najbliższe pięć lat Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy oraz zasadach wynagradzania i polityki socjalnej. Zakłada ono m.in. podwyżki wynagrodzeń w oparciu o wskaźnik inflacji, a LIBERTY już wypłaciło każdemu pracownikowi zatrudnionemu przed 30 czerwca tego roku jednorazową premię w wysokości 15 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.


Na mocy porozumienia osoby zatrudnione w hucie będą mieć także prawo do rocznej indeksacji wynagrodzeń o 1% ponad inflację (zgodnie ze wskaźnikiem publikowanym przez Główny Urząd Statystyczny, w tym roku oznacza to podwyżkę o 4,4 % od wynagrodzenia za sierpień). Otrzymają co roku nagrodę świąteczno-noworoczną w wysokości 10% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto (liczonego za okres trzech miesięcy do listopada). Nowy układ zbiorowy zakłada ponadto dopłaty w wysokości 35 zł miesięcznie do Pakietu Medycznego (składki ZUS nie będą naliczane, co jest korzystniejsze dla pracownika niż zasady obowiązujące w Hucie do 2019 roku). Od przyszłego roku LIBERTY Częstochowa będzie również dopłacać dodatkowo 10% do kwoty odpisu podstawowego na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest około 1200 osób.


Podpisane ze związkami zawodowymi porozumienie, to jeden z elementów długoterminowej polityki firmy mającej na celu rozwój zakładu. Plany firma ma ambitne. Huta planuje zwiększyć produkcję do 1 miliona ton rocznie. Przewiduje także zwiększenie liczby pracowników.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here