Skra Częstochowa na inaugurację 2 ligi przegrała w Krakowie z Hutnikiem i kończyła mecz… w ósemkę…

Piłkarze Skry Częstochowa w sobotę rozpoczęli nowy sezon w 2 lidze. Częstochowianie przegrali w Krakowie z Hutnikiem 0:3, a mecz kończyli w… ośmiu zawodników.

Piłkarze Skry po spadku z Fortuna 1 Ligi w obecnym sezonie będą występować w 2 lidze. Na inaugurację rozgrywek częstochowianie pojechali do Krakowa, gdzie zmierzyli się z Hutnikiem.

Częstochowianie źle rozpoczęli mecz, bo już po kwadransie przegrywali 0:1. Dodatkowo jeszcze w pierwszej połowie Dawid Wojtyra zobaczył czerwoną kartkę i Skra grała w osłabieniu.

Hutnik szybko to wykorzystał i już w 49. minucie było 2:0 dla gospodarzy. W 74. minucie czerwoną kartkę zobaczył jeden z zawodników Hutnika i siły się wyrównały. Kilka minut później Oliwier Kucharczyk ze Skry zobaczył za faul czerwoną kartkę i Skra grała w dziewięciu zawodników. Częstochowianie mecz kończyli w ośmiu, bo z boisko na noszach opuścił Michał Kitliński.

Hutnik wykorzystał grę w przewadze i w 85. minucie strzelił gola ustalając wynik spotkania na 3:0.

Smutna jest porażka Skry i fakt, że częstochowianie zagrali bez sponsora na przodzie koszulki. Tymczasem Hutnik grał z logo firmy Cognor z… podczęstochowskiego Poraja.

AK, fot: Natanael Brewczyński (Skra Częstochowa)

Hutnik Kraków – Skra Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kubowicz (13.), 2:0 Rakels (49.), 3:0 Kieliś (85.)

Skra: Szymkowiak – Nawrocki (46. O. Kucharczyk), Bartosiak, Mesjasz, Magdziarz (46. Wojciechowski), Olejnik (62. Ciućka), Łabojko (46. Sajdak), Winciersz, Nocoń, Kubik (62. Kitliński), Wojtyra.

Skra Częstochowa na inaugurację 2 ligi przegrała w Krakowie z Hutnikiem i kończyła mecz... w ósemkę... 2