Raków rozbił Jagiellonię i udanie rozpoczął nowy sezon w PKO BP Ekstraklasie

Mistrz Polski Raków Częstochowa rozpoczął nowy sezon 2023/24 w PKO BP Ekstraklasie od mocnego uderzenia. Częstochowianie w 1. kolejce rozbili Jagiellonię Białystok 3:0…

Ostatni mecz poprzedniego sezonu piłkarze Rakowa rozegrali 27 maja 2023 roku. Tuż po spotkaniu odebrali na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 złote medale i trofeum za mistrzostwo Polski, a później fetowali na placu Biegańskiego wraz z kibicami. Przerwa urlopowa i okres przygotowawczy szybko się zakończyły. Raków rozpoczął w sobotę meczem z Jagiellonią Białystok nowy sezon w PKO BP Ekstraklasie, ale przed tym spotkaniem czerwono-niebiescy rozegrali już 3 oficjalne spotkania. Dwa w eliminacjach do Ligi Mistrzów z Florą Tallinn oraz finał Superpucharu Polski z Legią Warszawa. Dlatego do meczu z Jagiellonią Raków podchodził „w gazie” i trener Dawid Szwarga miał już sporą wiedzę o aktualnej dyspozycji zawodników. Dobrze, że częstochowski szkoleniowiec ma liczną kadrę, bo może rozkładać siły na poszczególne mecze. W sobotę Raków grał w Jagiellonią, a już w środę podejmować będzie przy L83 mistrza Azerbejdżanu Qarabag FK Agdam. Pierwszy mecz 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów odbędzie się w Częstochowie, a rewanż tydzień później na terenie rywali.

Sobotnie spotkanie Rakowa z Jagiellonią rozpoczęło się od wyrównanej walki. Goście nie przyjechali się bronić tylko odważnie zaatakowali gospodarzy. Raków w trzech ostatnich meczach grał skutecznie w obronie i nie dał gościom na zbyt wiele. Czerwoni-niebiescy sami też nie potrafili jednak stworzyć sobie idealnej okazji. Kiedy kibice myśleli, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek to w 45. minucie swoją sytuację wykorzystał Łukasz Zwoliński i Raków schodził na przerwę prowadząc 1:0…

Po zmianie stron to Raków narzucił swój styl gry. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Zwoliński, dla którego była to 2 bramka w meczu. Chwilę później bramkarza goście Zlatana Alomerovicia pokonał Bartosz Nowak i było w 64. minucie już 3:0.

Kibice na trybunach skandowali: „Jeszcze jeden, jeszcze jeden”! Bramki już nie padły, ale Raków odniósł wysokie i ważne zwycięstwo na początku sezonu. Już w środę częstochowianie zagrają u siebie w 2. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów z Qarabagiem FK Agdam.