Strona główna Polecane PGE Skra Bełchatów za silna dla siatkarzy Exact Systems Norwida

PGE Skra Bełchatów za silna dla siatkarzy Exact Systems Norwida

Zwycięstwem PGE Skry Bełchatów zakończył się dwudniowy ogólnopolski I Turniej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Exact Systems Norwid Częstochowa zajął drugie miejsce.

Siatkarzom Exact Systems Norwida należą się duże brawa. W poniedziałek w półfinale pokonali występujący w Plus Lidze MKS Będzin 3:2 choć przegrywali już 0:2 w setach. Wola walki i wiara w zwycięstwo pozwoliły siatkarzom trenera Piotra Lebiody awansować do finału turnieju i mieć możliwość gry z utytułowaną Skrą Bełchatów, która w swoim składzie ma kilku reprezentantów Polski.

Skra w poniedziałek w Plus Lidze pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom. Mecz ten odbył się w Bełchatowie, ale wynik miał… podwójne znaczenie. Punkty w Plus Lidze oraz awans do finału częstochowskiego turnieju.

W finale siatkarze Norwida i Skry stworzyli ciekawe widowisko. Co prawda trener Skry Michał Mieszko Gogol eksperymentował ze składem, ale na boisku można było zobaczyć m.in. Mateusza Bieńka czy Karola Kłosa.

Pierwszego seta wygrali częstochowianie. W dwóch kolejnych triumfowała Skra, ale dopiero po zaciętych końcówkach i grze na przewagi. Jedynie w czwartym secie goście wyraźnie dominowali na boisku wygrywając do 14.

Drużynie z Bełchatowa przypadło zwycięstwo w I ogólnopolskim turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Drugie miejsce zajął Exact Systems Norwid, a w spotkaniu o 3. miejsce Cerrad Enea Czarni Radom pokonali MKS Będzin 3:1.

Exact Systems Norwid Częstochowa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 24:26, 25:27, 14:25)