PGE Skra Bełchatów za silna dla siatkarzy Exact Systems Norwida

Zwycięstwem PGE Skry Bełchatów zakończył się dwudniowy ogólnopolski I Turniej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Exact Systems Norwid Częstochowa zajął drugie miejsce.

Siatkarzom Exact Systems Norwida należą się duże brawa. W poniedziałek w półfinale pokonali występujący w Plus Lidze MKS Będzin 3:2 choć przegrywali już 0:2 w setach. Wola walki i wiara w zwycięstwo pozwoliły siatkarzom trenera Piotra Lebiody awansować do finału turnieju i mieć możliwość gry z utytułowaną Skrą Bełchatów, która w swoim składzie ma kilku reprezentantów Polski.

Skra w poniedziałek w Plus Lidze pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom. Mecz ten odbył się w Bełchatowie, ale wynik miał… podwójne znaczenie. Punkty w Plus Lidze oraz awans do finału częstochowskiego turnieju.

W finale siatkarze Norwida i Skry stworzyli ciekawe widowisko. Co prawda trener Skry Michał Mieszko Gogol eksperymentował ze składem, ale na boisku można było zobaczyć m.in. Mateusza Bieńka czy Karola Kłosa.

Pierwszego seta wygrali częstochowianie. W dwóch kolejnych triumfowała Skra, ale dopiero po zaciętych końcówkach i grze na przewagi. Jedynie w czwartym secie goście wyraźnie dominowali na boisku wygrywając do 14.

Drużynie z Bełchatowa przypadło zwycięstwo w I ogólnopolskim turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Drugie miejsce zajął Exact Systems Norwid, a w spotkaniu o 3. miejsce Cerrad Enea Czarni Radom pokonali MKS Będzin 3:1.

Exact Systems Norwid Częstochowa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 24:26, 25:27, 14:25)