fbpx

Ze Stowarzyszeniem Częstochowa dla Zwierząt pilnie szukamy domu dla cudownego zwierzaka. Mamy nadzieję, że Nowy Rok oznaczać będzie dla niego nowy początek, nowe życie

Ze Stowarzyszeniem Częstochowa dla Zwierząt pilnie szukamy domu dla cudownego zwierzaka. Mamy nadzieję, że Nowy Rok oznaczać będzie dla niego nowy początek, nowe życie.

Nowy dom dla wspaniałego kota na Nowy Rok? Kto wie, może z Państwa pomocą się uda.

[post_gallery]

Stowarzyszenie Częstochowa dla Zwierząt zwróciło się do nas z dramatycznym apelem o pomoc dla kota przebywającego w częstochowskim schronisku. Baron Mruczuś, bo takie nadano mu imię, to zwierzak, który przeżył poważny wypadek. Teraz potrzebuje kochającego, wyrozumiałego domu, miłości i opieki. W schronisku ma małe szanse na długie życie.


To apel Stowarzyszenia Częstochowa dla Zwierząt:


Sprawa jest bardziej niż pilna! Baron Mruczuś potrzebuje domu na już, na wczoraj. Ponawiamy prośbę o dom dla naszego Barona Mruczusia. Anioła w kociej skórze, chodzącej łagodności… Mruczuś bardzo kocha ludzi. Nic nie jest dla niego ważniejsze niż być blisko człowieka. Oprzeć się pleckami, podstawić piękny łebek do głaskania i wpatrywać się swoimi pięknymi, zielonymi oczami w nasze oczy.
Ludzie boją się opieki nad kotem powypadkowym. Niepotrzebnie. Baron Mruczuś wymaga głównie miłości i troski. Tego, żeby czasami umyć i osuszyć pupę, wybaczyć kawałek kupy, jeśli wypadnie za kuwetę. Umyć podłogę, jeśli jego przepełniony pęcherz nie posłucha i sam się opróżni. Piszemy to z pełną świadomością i praktyczną znajomością tematu. W domu jednej z nas już prawie 3 lata mieszka powypadkowy kocurek. Wiemy „czym to się je”. Schronisko zapewnia mu opiekę weterynaryjną gabinetów, z którymi współpracuje. My, jako Stowarzyszenie pomożemy z transportem, w miarę możliwości również z karmą i opieką nad Baronkiem. Pomożemy rodzinie, która zaadoptuje Mruczusia – nie będziecie sami! A on jest sam… W schronisku. Bez ciągłej obecności człowieka, którego tak bardzo chciałby mieć…
My już nie prosimy, MY BŁAGAMY o dom dla tego cudownego, cierpliwego i kochającego ludzi kocurka ❤
Odezwij się do nas:

https://www.facebook.com/czestochowadlazwierzattel. 500 227 808; 692 061 510;
czestochowadlazwierzat@gmail.com

album Mruczusia:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=kotyzeschroniska&set=a.2697061360543104

BARON MRUCZUŚ ur. 2015; nr karty: 42/20; boks nr 2
Baron trafił do Schroniska dnia 30.03.2020 r. Niestety, trafił tam po wypadku, miał poważny uraz okolicy miednicy, w wyniku którego nie posiada pełnej sprawności. Potrafi samodzielnie chodzić, ale ma pewne ograniczenia w ruchu. Dlatego, ze względu na jego bezpieczeństwo, może być wyłącznie kotem niewychodzącym. Potrzebuje również stałej kontroli opróżniania pęcherza – czasem może wyniknąć potrzeba manualnego opróżnienia pęcherza. Oprócz tego Baron nie przyjmuje żadnych leków.

Baron jest cudownym, niezwykle przytulaśnym i bardzo grzecznym kocurem. Głośnym miauczeniem domaga się kontaktu z człowiekiem. Dlatego nazywamy go też Mruczusiem. Ma super apetyt. W stosunku do innych kotów łagodny, nigdy dominujący ani zaczepny. Bardzo szybko skradł serca wszystkich kocich wolontariuszy.

Pomimo przebytego urazu radzi sobie ze wskakiwaniem i zeskakiwaniem z drapaka. Nie traci nadziei na nowy, kochający i wyrozumiały dom, który zakocha się w nim bez względu na jego niepełnosprawność. A może właśnie dlatego?

Przed adopcją konieczny będzie kontakt ze schroniskowym lekarzem weterynarii.

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, ul. Gilowa 44/46; tel. 34 361 65 66; https://schroniskoczestochowa.pl/