Z dalekiego Białegostoku częstochowscy siatkarze wracają z 3 punktami

Na piątkę z plusem zagrali siatkarze Exact Systems Norwida w środę w Białymstoku. Częstochowianie wygrali z BAS Białystok 3:0, a już w najbliższą sobotę podejmują MCKiS Jaworzno i mają szansę na kolejne trzy punkty.

Częstochowscy siatkarze na mecz Tauron 1 Ligi jechali z wiarą w zwycięstwo i trzy punkty. BAS to beniaminek rozgrywek i miał na koncie tylko 5 punktów. Podopieczni trenera Piotra Lebiody wykorzystali słabszą formę rywali i wygrali 3:0.

Exact Systems Norwid bardzo dobrze rozpoczął mecz i wygrał pierwszego seta do 17. W kolejnych było znacznie trudniej, ale drugiego i trzeciego seta również wygrali częstochowscy siatkarze. I w radosnych nastrojach mogli wracać z dalekiej podróży do Częstochowy.

Nagrodę MVP otrzymał Łukasz Usowicz, który dla częstochowian zdobył 13 punktów.

Już w sobotę ESN będzie miał szansę na kolejne zwycięstwo i 3 punkty. W hali Norwida podejmować będzie ostatni w tabeli MCKiS Jaworzno, który dotychczas tak jak BAS Białystok zdobył tylko 5 punktów.

BAS Białystok – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 23:25, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Cieślik.