fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa chce być w Unii Europejskiej. Na znak tego w mieście wywieszono...

Częstochowa chce być w Unii Europejskiej. Na znak tego w mieście wywieszono unijne flagi


Częstochowa chce być w Unii Europejskiej. Na znak tego w mieście wywieszono unijne flagi. Pojawiły się one przed budynkiem Urzędu Miasta Częstochowy oraz na Placu Biegańskiego, przy ratuszu i pomniku Józefa Piłsudskiego.


Miasto w ten sposób przyłącza się do akcji samorządów polskich, które nie zgadzają się z planem zawetowania unijnego budżetu przez Rząd RP.
Znakiem udziału Częstochowy w tej akcji jest właśnie wywieszenie flag: unijnej, polskiej i miejskiej w centrum miasta.

Częstochowa chce być w Unii Europejskiej. Na znak tego w mieście wywieszono unijne flagi 1


Głównym organizatorem ogólnopolskich działań jest Stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski”. Jak piszą jego przedstawiciele, “Unia Europejska to przede wszystkim wspólnota wartości, do których należą: poszanowanie godności i praw człowieka, wolność, demokracja, równość i praworządność. Te wartości są kluczowe, podobnie jak zasada pomocniczości, która jest zapisana w systemie prawnym UE. 98 miliardów złotych pozyskały z dotacji unijnych polskie samorządy w latach 2014-2020. 80% tej kwoty wspólnoty lokalne przeznaczyły na inwestycje poprawiające jakość życia swoich mieszkańców, pozostałe środki były wydatkowane na projekty społeczne. Bez tych środków (…) rozwój naszych miast, gmin i wsi nie byłby możliwy. Szczególnie teraz, w sytuacji kryzysu finansów samorządowych spowodowanego pandemią oraz polityką rządu, odcięcie się od unijnych pieniędzy dla wielu wspólnot może okazać się zabójcze.”

Akcja trwa od 9 do 11 grudnia. Obok wywieszania flag inicjatorzy akcji zachęcają do wpisów w mediach społecznościowych. Akcja będzie w nich oznaczana hashtagami #potrzebUEmy oraz #UniaToMy. Ponadto w ramach akcji możliwe jest także wykonywanie lub odtwarzanie Hymnu Unii Europejskiej.


Wszystko to ma pokazać rządzącym poparcie społeczeństwa dla polskiego członkostwa w Unii Europejskiej oraz skłonić premiera do zmiany decyzji w sprawie zapowiadanego weta.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here