Wygrana siatkarzy AZS-u Częstochowa w Hali Polonia

Kolejny mecz w 1 lidze śląskiej rozegrali w środę siatkarze Forma AZS Częstochowa. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka bezproblemowo wygrali 3:0.

Siatkarze Forma AZS Częstochowa w środowy wieczór grali z Rafako Racibórz. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka wygrali 3:0 i mogli cieszyć się z 9 zwycięstwa w sezonie w 10 rozegranych meczach.

Już pierwszy set wygrany 25:9 przez gospodarzy wskazywał, że spotkanie może zakończyć się w trzech setach. Goście źle weszli w mecz, mieli problemy z przyjęciem zagrywki gospodarzy, często wpadali w szczelny blok i przegrali do 9.

Goście zdecydowanie lepiej zagrali w 2 i 3 secie, ale siatkarze AZS-u cały czas kontrolowali przebieg wydarzeń. Trener Szczerbaniuk robił też zmiany…

Po meczu AZS-u z Rafako cieszą 9 zwycięstwo w lidze i kolejne punkty. Już w piątek Forma AZS ponownie będzie miała szansę na wygraną. Podejmuje drużynę z Pyskowic, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli 1 ligi śląskiej…

– Zrealizowaliśmy cel jaki sobie postawiliśmy – mówi prezes Forma AZS Adam Stępniak. – Chcieliśmy wygrać i cel osiągnęliśmy. W rewanżu też będziemy chcieli wygrać w Raciborzu za 3 punkty. Zbliżają się święta i koniec roku więc ten 2020 rok chcemy zakończyć zwycięstwami i udanie wejść w 2021 rok. A już w piątek przed nami mecz z Pyskowicami.

Forma AZS Częstochowa – Rafako Racibórz 3:0 (25:9, 25:18, 25:21)

AZS Forma: Herman, Grajoszek, Wacek, Łapaj, Niczke, Stęplewski, Szopiak (libero) – Ułamek, Bera, Barczyk, Tomzik.