Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w Świdniku z Polskim Cukrem Avią

Szesnaste zwycięstwo w rozgrywkach Tauron 1 Ligi odnieśli w sobotę siatkarze Exact Systems Norwida. W Świdniku pokonali Polski Cukier Avię 3:1.

Częstochowscy siatkarze jechali do Świdnika w bojowych nastrojach. Chcieli wygrać i zdobyć 3 punkty. Swój cel wykonali, choć po pierwszym secie można było mieć o to wątpliwości.

Podopieczni trenera Piotra Lebiody w pierwszym secie grali sennie i ulegli do 13! Ale od drugiej partii zaczęli grać swoją siatkówkę. Wygrali drugiego ważnego seta na przewagi 26:24 i doprowadzili do remisu w meczu 1:1.

Trzeci set był rozgrywany pod dyktando częstochowian, którzy dali zdobyć gospodarzom tylko 18 małych punktów. Więcej walki było w czwartym secie, ale i on padł łupem gości, którzy wygrali 25:22 i cały mecz 3:1.

W drużynie Exact Systems Norwida jak zwykle dobrze kierował grą Tomasz Kowalski. W ataku podobali się Damian Kogut i Tomasz Kryński. Nagrodę MVP odebrał jednak libero częstochowskiej drużyny Kacper

Exact Systems Norwid po 22 meczach ma na koncie 44 punkty i zajmuje 4. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.