fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Uwaga kierowco! Utrudnienia na Alei Niepodległości i Wolności

Uwaga kierowco! Utrudnienia na Alei Niepodległości i Wolności

W Częstochowie w związku z remontem mostu nad Stradomką oraz przebudową torowiska przy Alei Wolności od 15 lutego kierowcy muszą się liczyć z nowymi utrudnieniami na drodze.

Jak informuje MZDiT od 15 lutego rusza remont mostu nad Stradomką pod torowiskiem tramwajowym, dlatego wystąpią nowe utrudnienia w al. Niepodległości na odcinku między rondem Mickiewicza a ulicą Bór. Natomiast od 16 lutego konsorcjum NDI rusza z  kolejnym etapem przebudowy torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu al. Wolności, ulicy Orzechowskiego i ulicy Sobieskiego, dlatego nie wjedzie i nie wyjedzie się od strony dworca PKS przez okres około 3 tygodni.

Na dworzec PKS mieszkańcy, pracownicy oraz podróżni będą czasowo mogli się dostać przez skrzyżowanie przy placu Rady Europy.

W wymienionych miejscach trzeba liczyć się na wydłużony czas przejazdu, dlatego MZDiT prosi o cierpliwość i wyrozumiałość oraz informuje, że zamiast tramwajów nadal będą kursować autobusy. Prosi również o szczególne zachowanie ostrożności w rejonie dokonywanych zmian w organizacji ruchu oraz przy placu Rady Europy.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje także, że przebudowa skrzyżowania al. Kościuszki z ul. Jasnogórską potrwa jeszcze około 2 tygodni z wieloetapowymi zmianami w organizacji ruchu.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here