Nieudany wyjazd koszykarzy AZS Politechniki do Jarosławia

Nie udał się wyjazd koszykarzom 2-ligowej AZS Politechniki do Jarosławia. Częstochowianie przegrali różnicą 14 punktów.

AZS Politechnika w pierwszej rundzie pokonała drużynę z Jarosławia i teraz w rewanżu też liczyła na udany wynik. Tym bardziej, że drużyny znajdowały się blisko siebie w tabeli. Pod koszami lepsi w sobotę byli jednak gospodarze.

Koszykarze z Jarosławia wyraźnie wygrali pierwszą kwartę 29:16. W drugiej też wygrali 17:13 i na przerwę schodzili prowadząc 46:29. Po przerwie częstochowianie nie odstawali już tak od gospodarzy, ale przegrali też minimalnie trzecią kwartę. Jedynie czwartą partię meczu wygrali różnicą 4 punktów i tym samym zniwelowali swoją porażkę do różnicy 14 punktów.

AZS PWSTE Jarosław – AZS Politechnika Częstochowa 84:70 (29:16, 17:13, 21:20, 17:21)

AZS Politechnika: J. Czyż 19, N. Kowalski 17, A. Płaczek 14, K. Pyrzyna 8, P. Młynarczyk 4, P. Łaszewski 4, B. Młynarczyk 2, M. Cieślak 2, D. Raszewski 0, S. Spychała 0, D. Rak 0.