Siatkarze Exact Systems Norwida pokonali BBTS i zakończyli rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze na 4. miejscu!

Siatkarze Exact Systems Norwida zakończyli w środę rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie pokonali 3:1 wyżej notowany BBTS Bielsko-Biała i zapewnili sobie 4. miejsce i uprzywilejowaną pozycję w play-off.

Przed meczem wiadomo było, że częstochowianie w pierwszej rundzie play-off zagrają z Gwardią Wrocław. W środowym meczu potrzebowali zdobyć 1 punkt, by być pewnym 4. miejsca na zakończenie rundy zasadniczej. Po trzech setach Exact Systems Norwid prowadził 2:1 i dopiął swego. Ostatecznie częstochowianie wygrali 3:1 i sprawili sobie miły prezent na święta. BBTS bez względu na wynik miał zapewnione 3. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli siatkarzy trenera Piotra Lebiody. Szkoleniowiec zmobilizował swoich zawodników do twardej walki. Exact Systems Norwid wygrał inauguracyjną partię 25:22 i objął prowadzenie 1:0. Podrażnieni goście prowadzeni przez Arie Brokkinga z łatwością wygrali drugiego seta i doprowadzili do remisu. Gospodarze wiedzieli, że brakuje im jednego seta do pełni szczęścia. Wygrali trzecią partię 25:19 i osiągnęli swój cel…

Ale częstochowianie nie zadowolili się jednym punktem tylko pokusili się o całą pulę. Wykorzystali też fakt, że drużyna gości sprawdzała m.in. drugiego rozgrywającego. Exact Systems Norwid wygrał też czwartego seta i cały mecz 3:1.

– To zwycięstwo z wyżej notowanym BBTS-em to wspaniały prezent przed świętami i na zakończenie rundy zasadniczej – cieszy się członek zarządu klubu i główny sponsor Lesław Walaszczyk. – Potrzebowaliśmy jeden punkt, a mamy 3 i 19 zwycięstwo w sezonie! Mam nadzieję, że to zwycięstwo z mocnym BBTS-em doda wiary i zmobilizuje naszych zawodników przed meczami play-off z Gwardią Wrocław. Cieszymy się, że zajęliśmy po 28 meczach rundy zasadniczej wysokie 4. miejsce w Tauron 1 Lidze. Teraz myślimy już o play-off i meczach z Gwardią.

Dzięki temu, że 4. Exact Systems Norwid zagra w play-off z 5. Gwardią Wrocław to pierwszy i ewentualnie trzeci mecz odbędzie się w Częstochowie. Drużyny będą grać do dwóch zwycięstw…

Exact Systems Norwid – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:17)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.

BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Hunek, Krikun, Kapelus, Cedzyński, Marek (libero) – Czetowicz, Vicentin, Oniszk, Gryc.