Dużą niespodziankę sprawili w sobotę siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie wygrali w Bielsku-Białej z liderem Tauron 1 Ligi 3:0! Na taką grę i wyniki czekali częstochowscy kibice!

Siatkarze Exact Systems Norwid jechali powalczyć do Bielska-Białej o jak najlepszy wynik, ale to siatkarze lidera BBTS-u byli zdecydowanym faworytem spotkania. BBTS przed meczem z częstochowianami był na 1. miejscu w tabeli z 47. punktami. Siatkarze z Bielska-Białej wygrali 15 z 19 rozegranych spotkań. Drużyna trenera Piotra Gruszki przed sobotnim pojedynkiem traciła do BBTS-u 23 punkty. Brak presji sprawił, że siatkarze Exact Systems Norwid zagrali na luzie i to pomogło im w dobrej grze i sprawieniu niespodzianki.

Exact Systems Norwid rozpoczął mecz od zaciętej walki z gospodarzami. Częstochowianie wygrali na przewagi inauguracyjnego seta 27:25 i objęli prowadzenie w meczu 1:0. Również w drugim secie goście stawiali silny opór BBTS-owi. Exact Systems Norwid po raz drugi zachował więcej zimnej krwi w końcówce seta, wygrał po raz kolejny na przewagi 26:24 i prowadził w meczu już 2:0 w setach. A to oznaczało, że gracze trenera Piotra Gruszki wywiozą z Podbeskidzia przynajmniej 1 meczowy punkty.

Ale siatkarze Exact Systems Norwida chcieli sprawić niespodziankę i wygrać w hali BBTS-u. Po dwóch setach wiedzieli, że lider Tauron 1 Ligi jest w ich zasięgu i są bliscy zwycięstwa.

Trzeci set to znowu zacięta walka. Na tablicy wyników było 16:16, 17:17, 19:19 i 20:19. W końcówce siatkarze trenera Gruszki po raz trzeci zagrali na piątkę i wygrali 25:23. Po ostatniej akcji mogli cieszyć się ze zwycięstwa z liderem 3:0, zdobycia 3 punktów i sprawienia dużej niespodzianki…

AK, foto: AK

BBTS Bielsko-Biała – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (25:27, 24:26, 23:25)

Exact Systems Norwid: Biliński, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Mucha, Podborączyński (libero) – Kowalski, Zawalski, Sługocki, Wnuk.

Siatkarze Exact Systems Norwid sprawili dużą niespodziankę! Wygrali z BBTS-em w hali lidera 3:0! 2