Pewne zwycięstwo siatkarzy AZS-u Częstochowa w Legnicy

Siatkarze AZS Częstochowa odnieśli w sobotę 12 zwycięstwo w 2 lidze. Częstochowianie wygrali w Legnicy z Ikarem 3:0.

Siatkarze AZS Częstochowa jechali do Legnicy po zwycięstwo i swój cel zrealizowali. Gracze trenera Rafała Legienia zagrali jak na wicelidera przystało. Częstochowianie od pierwszego seta objęli inicjatywę w meczu. Biało-zieloni narzucili swój styl gry i wygrali pierwszego seta 25:22.

Również w drugiej partii gra toczyła się pod dyktando gości. AZS wygrał 25:21 i prowadził w meczu już 2:0. Biało-zieloni kropkę nad i postawili w trzeciej partii. Wygrali ją do 22 i cały mecz 3:0. Po ostatnim gwizdku sędziego częstochowianie mogli cieszyć się z 12 zwycięstwa w sezonie.

Siatkarze AZS po 15 rozegranych meczach mają na koncie 37 punktów i zajmują 2. miejsce w tabeli 3 grupy 2 ligi. Do prowadzącego WKS Wieluń tracą 5 punktów.

Ikar Legnica – AZS Częstochowa (22:25, 21:25, 22:25)

AZS: Brożyniak, Herman, Woźnica, Aniołek, Żuk, Wacek, Szadkowskim (libero), Łapaj, Konieczny, Bera, Wierciński.