Lider WKS Wieluń wywiózł z Częstochowy 3 punkty

Siatkarze 2-ligowego Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa w sobotę grali w HSC z liderem 3 grupy 2 ligi WKS-em Wieluń. Wygrali goście 3:0.

W sobotę w HSC doszło do meczu na szczycie 3 grupy 2 ligi. 3 w tabeli Eco-Team AZS podejmował WKS. Lider okazał się za silny. Wielunianie wygrali w trzech setach i wyjechali z Częstochowy z 3 punktami.

W pierwszym secie WKS wygrał 25:21. W drugim gospodarze zdobyli 20 małych punktów. Zacięta walka trwała w trzecim secie. Na tablicy wyników było 15:17 i 18:19. Chwilę później Eco-Team AZS zremisował na 19:19, a w kolejnej akcji wyszedł na prowadzenie 20:19. Zaciętą końcówkę wygrali jednak goście 25:22 i cały mecz 3:0.

Częstochowscy siatkarze po 17 rozegranych meczach mają na koncie 29 punktów. WKS w 16 spotkaniach zdobył już 42 punkty i jest na 1. miejscu.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – WKS Wieluń 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)