Jest pierwsza wyjazdowa wygrana siatkarek Sorella Częstochowianka

Siatkarki Sorella Częstochowianka wygrały w sobotę w Stężycy z Wieżycą 3:2. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo częstochowskich siatkarek w tym sezonie w I lidze.

Siatkarki Sorella Częstochowianka w obecnym sezonie I ligi grają w kratkę. Wygrywały u siebie, ale przegrywały na wyjazdach. W sobotę postanowiły to zmienić. W Stężycy wygrały z Wieżycą 3:2, choć po dwóch setach to rywalki prowadziły 2:0…

Pierwszego seta dość łatwo wygrały gospodynie. W drugiej partii trwała zacięta walka i po grze na przewagi wygrały zawodniczki Wieżycy 30:28. Od trzeciego seta inicjatywę przejęły częstochowianki, które wygrały trzeciego i czwartego seta doprowadzając do tie-breaka. W nim podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały 15:10 i cały mecz 3:2.

Dla siatkarek Sorella Czestochowianka było to 3 zwycięstwo w 6 rozegranych spotkaniach.

GKS Wieżyca 2011 Stężyca – KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 2:3 (25:14, 30:28, 20:25, 20:25, 10:15)