fbpx
Strona głównaSportSiatkarze Eco-Team AZS Stoelzle jadą walczyć o awans do Tauron 1 Ligi

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle jadą walczyć o awans do Tauron 1 Ligi

Sezon 2020/2021 w rozgrywkach siatkarskiej II ligi wkracza w decydującą fazę. W dniach 9-11 kwietnia odbędą się trzy turnieje półfinałowe o awans do I ligi. W jednym z nich w dalekim Chełmie zagrają siatkarze Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa.

Biało-zieloni w walce o awans do finałowej „szóstki” zmierzą się z gospodarzem – Arką Tempo Chełm, Karpatami Krosno oraz MKS-em Andrychów. Przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek uzyskają dwie najlepsze drużyny.

– MKS-u Andrychów chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, dwa razy mierzyliśmy się z nimi w sezonie zasadniczym. To bardzo mocny i solidny zespół z wieloma doświadczonymi zawodnikami, który od wielu lat ma aspiracje awansu do I ligi. Zespół z Chełma wzmocniony Łukaszem Perłowskim czy Jędrzejem Gossem również nie znalazł się w tym turnieju z przypadku, a ekipa z Krosna gra fajną, szybką siatkówkę. To młody zespół, który dysponuje mocną zagrywką. Na pewno przed nami trzy bardzo ciężkie mecze – ocenia rywali środkowy AZS-u Damian Zygmunt.

Turniej w Chełmie częstochowianie rozpoczną w piątek o godzinie 20.00, mierząc się z Karpatami Krosno. Dzień później o tej samej porze rywalem biało-zielonych będzie MKS Andrychów. W niedzielę natomiast po drugiej stronie siatki Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa gospodarzy turnieju (początek o 15.00).

Materiały prasowe klubu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -