Siatkarki AZS Częstochowa jadą walczyć o 1. miejsce z KPKS-em Halemba. Awans już sobie zapewniły…

Siatkarki AZS Częstochowa zameldowały się w finale 2 ligi śląskiej. W sobotę zagrają w Rudzie Śląskiej z KPKS-em Halemba o 1. miejsce i mistrzostwo. Odbędzie się tylko 1 mecz.

Siatkarki AZS Częstochowa zajęły 2. miejsce po rundzie zasadniczej. W półfinale pokonały MKS Czechowice Dziedzice 2:0 i zapewniły sobie awans do 1 ligi śląskiej. Teraz w finale ligi zmierzą się z KPKS-em Halemba. KPKS wygrał rundę zasadniczą oraz rywalizację w półfinale z Gwiazdą Tarnowskie Góry.

Siatkarki AZS Częstochowa jadą walczyć o 1. miejsce z KPKS-em Halemba. Awans już sobie zapewniły... 2

Faworytkami finału będą siatkarki KPKS-u, które w końcowej części sezonu prezentują się bardzo dobrze. – Po przerwie świątecznej trenujemy pełną parą przygotowując się do meczu na szczycie II Ligi śląskiej kobiet – mówi trener AZS Częstochowa Mariusz Kowalik. – Cel został osiągnięty czyli awans do I ligi śląskiej, ale mały niedosyt pozostał w związku z tym, że w ostatnim meczu straciliśmy lidera tracąc 1 seta więcej od drużyny z Halemby. Od początku rozgrywek byliśmy na 1. miejscu w tabeli i tak będziemy chcieli zakończyć te rozgrywki. Mam nadzieję, że nasze akademiczki wygrają na wyjeździe. Nie będzie łatwo, ale już raz wygraliśmy w Rudzie Śląskiej 3:2 w tym sezonie. Drużyna z Halemby to drużyna, która w ubiegłym sezonie grała w II lidze PZPS czyli o 2 klasy wyżej. Cześć zawodniczek z KPKS-u odeszła do innych klubów pomimo tego jest to bardzo mocna drużyna.