Siatkarki Częstochowianki powalczyły w Wieliczce

Siatkarki Częstochowianki w swoim ostatnim meczu 1 ligi kobiet walczyły w Wieliczce z Solną. Po serii porażek 0:3, tym razem częstochowskie zawodniczki przywiozły do domu wygranego seta.

W inauguracyjnej partii miejscowe zawodniczki wygrały do 12. Takim samym wynikiem zakończył się też drugi set i można było się spodziewać, że mecz będzie trwał krótko. Tymczasem siatkarki Częstochowianki dobrze rozpoczęły trzeciego seta. Później walczyły jak równy z równym i po zaciętej końcówce wygrały 25:23. Tym samym zmniejszyły straty w setach na 1:2.

W czwartej partii wszystko wróciło jednak do normy. Solna wygrała zdecydowanie czwartego seta i mecz 3:1.

AK, fot: AK

Solna Wieliczka – KS Częstochowianka Częstochowa 3:1 (25:12, 25:12, 23:25, 25:13)