Z Krakowa koszykarze AZS wrócili bez punktów. W tabeli też spadek…

W 27. kolejce spotkań 2 ligi koszykówki mężczyzn koszykarze AZS Częstochowa przegrali w Krakowie z Oknoiplast AZS AGH II i spadli na ostatnie miejsce w tabeli 3 grupy 2 ligi.

Koszykarze AZS Częstochowa nie będą dobrze wspominać wyjazdu do Krakowa. Częstochowianie dość źle weszli w mecz, bo przez 20 minut gry zdobyli tylko… 12 punktów. Schodząc na przerwę przegrywali z gospodarzami 12:57 a to mogło zapowiadać srogą porażkę…

Na szczęście po przerwie goście zaczęli grać skuteczniej. Wygrali trzecią kwartę 20:9, a w czwartej ulegli 14:22.

Ostatecznie AZS przegrał różnicą 42 punktami.

27. kolejka nie była udana dla częstochowian. Swój mecz na wyjeździe w Czeladzi niespodziewanie wygrała ostatnia w tabeli Wisła Kraków. Zrównała się punktami z AZS-em i zepchnęła częstochowski zespół na ostatnie miejsce.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały do rozegrania trzy kolejki spotkań.

Oknoplast AZS AGH II Kraków – AZS Częstochowa 88:46 (30:9, 27:3, 9:20, 22:14)

AZS: P. Młynarczyk 15, D. Szulc 13, F. Karczemny 4, F. Sośniak 4, W. Nogalski 3, K. Hajduś 3, A. Gałka 2, K. Ligęza 2, P. Łaszewski 0, T. Serwiak 0.