Siatkarze Exact Systems Norwid niespodziewanie stracili punkt w Białymstoku

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa wygrali w Białymstoku tylko 3:2 i wywieźli tylko 2 punkty. Patrząc jednak na wyniki z drugiego i trzeciego seta mogli wrócić z niczym…

Siatkarze Exact Systems Norwid jako lider Tauron 1 Ligi był faworytem meczu w walczącym o awans do 8. BAS-em. Częstochowscy siatkarze zgodnie z planem wygrali inauguracyjnego seta, ale później ich kibice mogli przecierać oczy ze zdziwienia… BAS w drugim secie szybko odskoczył na 16:8, 18:10, 23:13 i wygrał seta do 14!

Gospodarze w trzecim secie ponownie zdeklasowali częstochowian do 14 i po trzech partiach objęli prowadzenie 2:1 czym zagwarantowali sobie 1 meczowy punkt…

Na szczęście w obozie lidera nastąpiło przebudzenie. Częstochowianie wzięli się do odrabiania strat. Wygrali 4. seta i doprowadzili do tie-breaka. W nim po zaciętej walce wygrali 15:13 i odnieśli 21. zwycięstwo w Tauron 1 Lidze. Exact Systems Norwid zamiast z 3 punktami wrócił do Częstochowy z 2 „oczkami”.

Częstochowianie po 26. kolejkach są na 1. miejscu i mają 61. punktów. Nad 2. MKS-em Będzin (25 meczów) maja punkt przewagi.

BAS Białystok – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (22:25, 25:14, 25:14, 20:25, 13:15)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Graham, Kibek, Borkowski, Popiela, Takahashi (libero) – Biliński, Sługocki, Shmidt.