Seniorzy z Olsztyna w projekcie teleopieki

0
171
telepomoc

W Olsztynie odbyło się spotkanie dotyczące ochrony zdrowia seniorów. Omawiane były technologie teleopiekuńcze i telemedyczne.

Projekt teleopieki 1
Fot. UG w Olsztynie

W ramach projektu  „W ochronie życia i zdrowia – nowoczesne technologie teleopiekuńcze i telemedyczne dla mieszkańców Częstochowy i okolic” kierowanym do Seniorów 65+ z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatu kłobuckiego, seniorzy z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów mieli zorganizowane spotkanie w Olsztynie, na którym przedstawiono im, na czym polega telepomoc. Projekt trwa do 31.12.2022 roku.

Celem programu jest pomoc zdrowotna osobom starszym, zwłaszcza tym którzy są samotni lub znaczną część dnia spędzają sami w domu, w postaci bezpłatnego wsparcia poprzez opiekę zdalną.

W ramach projektu seniorzy otrzymują niewielkie urządzenie, które jest wielkości zegarka, dlatego można je nosić na nadgarstku, lub jak kto woli na szyi czy kieszenie. Ważne jest, by urządzenie to było łatwo dostępne w razie konieczności pomocy.

Specjalne urządzenie jest wyposażone w przycisk, za pomocą którego senior może wezwać pomoc w momencie, gdy źle się poczuje o każdej porze dnia i nocy. Teleopiekun ocenia sytuację i zawiadamia osoby podane do kontaktu, takie jak dzieci, wnuki, czy sąsiedzi.

Przedsięwzięcie w Olsztynie zrealizowali:

  • Stowarzyszenie „EBI Association”;
  • lider w teleopiece w Polsce – OPIEKANOVA Sp. Z o.o.;
  • lider opieki kardiologicznej – TELEMEDYCYNA Polska S.A.;
  • Miasto Częstochowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here