Częstochowska policja ostrzega i przypomina jak zabezpieczyć dom na wakacje

0
111
włamywacz

Częstochowscy dzielnicowi wspólnie z policyjnymi jeźdźcami informowali dzisiaj mieszkańców miasta jak dobrze zabezpieczyć swój dom na czas wakacyjnego wyjazdu.

zabezpiecz dom na wakacje 12
Fot. KMP w Częstochowie

WAKACJE! Już za parę dni w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek, co dla uczniów oznacza upragnione wakacje. Koniec czerwca to także okres sezonu urlopowego. Całe rodziny z dziećmi zaczną masowe wyjazdy poza miejsce zamieszkania, byle jak najdalej, by naładować swoje „akumulatory”.

Każdy w tym okresie chciałby mieć spokojną głowę niczym niezaprzątniętą. Niestety rzeczywistość czasem bywa brutalna i zamiast wymarzonego urlopu jest szybki powrót do okradzionego domu czy mieszkania. Jest to przykre, ale niestety realne, dlatego policjanci przypominają o zabezpieczeniu swojego majątku.

Taką akcję prewencyjną, jak prawidłowo zabezpieczyć swój majątek przed kradzieżą przeprowadzili dzisiaj na kilku częstochowskich ulicach dzielnicowi wspólnie z policyjnymi jeźdźcami. Mundurowi edukowali mieszkańców miasta poprzez rozmowę z przechodniami i rozdawali im poradniki.

Akcja została także przeprowadzona wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie, którego pracownicy aktywnie włączyli się dzisiaj w rozdawanie broszur zatytułowanych „Twoje bezpieczne mieszkanie”.

Policja podpowiada, jak działają złodzieje domów:

  • Złodziej, typując dom do włamania, będzie brał ten pod uwagę, który znajduje się w ustronnym miejscu, jest słabo oświetlony, z łatwiejszymi do pokonania zabezpieczeniami;
  • takie miejsca jak szafa z bielizną, doniczki z kwiatami, książki, a nawet cukiernica są w pierwszej kolejności kontrolowane w poszukiwaniu pieniędzy i innych kosztowności.

Aby uniknąć nieprzyjemności i sporo nerwów, a wyłącznie cieszyć się z uroków upragnionego urlopu warto przed wyjazdem zainwestować w zabezpieczenia budynku, takie choć by jak: system alarmowy, monitoring, rolety antywłamaniowe, zamki z atestem, albo nawet w inteligentny system z możliwością monitorowania i kontrolowania zabezpieczeń z daleka. Warto także pomyśleć o oświetleniu terenu.

Na czas wyjazdu można pomyśleć także o zdeponowaniu kosztownych rzeczy w banku lub u rodziny czy naprawdę zaufanej osoby.

Na sam koniec przygotowań zabezpieczenia domu przed wyjazdem warto poprosić kogoś z rodziny, zaufanego znajomego, a najlepiej sąsiada by w czasie naszej nieobecności przypilnował domu poprzez zaświecenie światła od czasu do czasu czy otwarcie okna na krótką chwilę (przy okazji podlanie kwiatków) oraz najważniejsze opróżnienie skrzynki na listy z korespondencji i ulotek.

Ważne jest także, by w trakcie wypoczynku wstrzymać się z udostępnianiem zdjęć z urlopu na portalach społecznościowych, gdzie często przesiadują złodzieje i tu właśnie typują swoje ofiary kradzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here