Sanepid z Częstochowy szuka uczestników mszy. Jest też czasowe zawieszenie nauki w Konopiskach

0
1328

Częstochowski Sanepid poszukuje osób, które uczestniczyły w mszach świętych w kościele pw. Św. Walentego w Konopiskach. Dodatkowo Urząd Gminy w Konopiskach informuje o czasowym zawieszeniu zajęć w placówkach oświaty.

Wszystkie osoby, które brały udział we mszach świętych w dniach 18 – 20 września 2020 roku w kościele pw. Św. Walentego w Konopiskach ul. Częstochowska 12, proszone są o kontakt telefoniczny (34 344-99-00 lub 34 344-99-01) z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

W związku ze stwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z uczestników nabożeństwa, kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego.

Dodatkowo jak informują władze Konopisk, na terenie gminy będą czasowo zawieszone zajęcia w placówkach oświaty:

  • w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach zajęcia stacjonarne zostają zawieszone do 1 października 2020 roku włącznie;
  • w Szkole Podstawowej w Konopiskach uczniowie klasy II będą zdalnie kontynuować naukę do 29 września 2020 roku;
  • w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Rększowicach pięciu nauczycieli przebywa kontrolnie na kwarantannie.

Z ponownym wzrostem zachorowań na koronawirusa po raz kolejny ponaglono apel o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej, czyli przestrzeganie dystansu społecznego oraz stosowanie się do wszelkich wytycznych służb sanitarnych.

Władze apelują także o powstrzymanie się od wychodzenia z domu i spotkań z rodziną i znajomymi w razie pojawienia się gorączki lub innych objawów grypopochodnych.

W przypadku podejrzenia u siebie bądź u najbliższych zakażenia koronawirusem należy zadzwonić pod numer  bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590, gdzie udzielone zostaną wszystkie niezbędne informacje nt. dalszego postępowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here