Oddział Pediatrii w Blachowni będzie czasowo zamknięty

0
299

Jak informuje Grupa Scanmed, dzierżawca Szpitala im. Weigla w Blachowni, Oddział Pediatrii będzie czasowo zamknięty. Powodem jest konieczność przeprowadzenia remontu tegoż oddziału.

Przerwa w pracy Oddziału Pediatrii planowana jest w okresie od 15 października do 15 stycznia.

– „Uprzejmie informujemy, że zgodnie z programem dostosowawczym wynikającym z decyzji Inspekcji Sanitarnej w ciągu najbliższych miesięcy dla dalszego funkcjonowania Oddziału niezbędne jest przeprowadzenie szeregu prac remontowych i wdrożenie związanych z tym zmian w organizacji pracy Szpitala” – informuje rzecznika prasowego Grupy Scanmed, Bartosz Rajski.

Mimo że oddział Pediatrii z Blachowni jest jednym z najmniejszych oddziałów Szpitala, na chwilę obecną nie została podjęta decyzja o jego likwidacja, jak sugerowały plotki. Wręcz przeciwnie zarządzono o jego remoncie.

– „Podkreślamy, że decyzje o rozwijaniu lub ewentualnym zamykaniu oddziałów zależą nie tylko od świadczeniodawcy, ale stanowią pochodną wielu czynników, m.in. sytuacji epidemiologicznej, dostępności kadry medycznej, stanu infrastruktury, sytuacji w innych szpitalach w regionie, polityki Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz makropolityki Ministerstwa Zdrowia” – dodaje p. Rafał.

Grupa Scanmed w ostatnich latach przeprowadziła szereg inwestycji wielomilionowych związanych z modernizacją i rozwojem Szpitala im. Weigla w Blachowni.

– „Stale przykładamy dużą wagę do tego, aby Szpital funkcjonował na najwyższym poziomie i spełniał wszystkie wymogi prawne oraz standardy medyczne i organizacyjne, m.in. poprzez zabezpieczenie wyspecjalizowanej kadry oraz nowoczesnej infrastruktury, sprzętu i wyposażenia” –  informuje Bartosz Rajski.

Dzierżawca Szpitala w blachowni skupił się przede wszystkim na dynamicznym rozwoju oddziałów zabiegowych, w tym położnictwa, ortopedii i chirurgii ogólnej w celu zapewnienia lepszej i bardziej kompleksowej opieki.

Remont połączony z modernizacją Oddziału Pediatrii w Blachowni  będzie konsultowany ze wszystkimi interesariuszami. Jest to podyktowane potrzebą zapewnienia kompleksowości świadczeń, analizy trendów epidemiologicznych i potrzeb zdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here