Samorządowcy namawiają do udziału w niedzielnych wyborach

0
173

Samorządowcy zrzeszeni w Związku Miast Polskich namawiają mieszkańców swoich gmin do udziału w niedzielnych wyborach prezydenckich i przypominają, że “Kto głosuje, ten się liczy”.


Trwa wielka mobilizacja przed pierwszą tura wyborów na Prezydenta RP, która odbędzie się 28 czerwca. Do udziału w głosowaniu mobilizują wyborców nie tylko partie, ale także różne organizacje i środowiska. Na dużej frekwencji zależy również Związkowi Miast Polskich, do którego należą samorządy z całej Polski, w tym także Częstochowa.

  • Wybory prezydenckie odbędą się już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca. Udział w nich jest naszym demokratycznym przywilejem, z którego warto skorzystać, bo współdecydujemy o przyszłości Polski – zaapelował na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Także od częstochowianek i częstochowian zależy, który z kandydatów przez najbliższe pięć lat będzie Prezydentem RP. Zachęcam do udziału w wyborach – oczywiście z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności związanych ze stanem epidemii.

Samorząd częstochowski nie tylko zachęca do oddania głosu w niedzielnych wyborach, ale przypomina, że do piątku, 26 czerwca każdy, kto zamierza zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów, np. wyjechać na urlop, może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania w innym miejscu.
Lokale wyborcze będą otwarte 28 czerwca w godzinach 7-21.
Władze miejskie apelują, aby udając się w niedzielę do lokalu wyborczego pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych z panującą pandemią. Najlepiej zabrać ze sobą własne długopisy. Należy także zakryć usta i nos oraz zdezynfekować ręce.

(Fot. UM Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here