fbpx

Sadzą drzewa w Alei Brzozowej

Trwają prace pielęgnacyjne i nasadzenia nowych drzew w tzw. Alei Brzozowej na Parkitce. Posadzonych tam będzie 58 brzóz o wysokości od 3 do 4 metrów. Nowe drzewa mają zastąpić stare, obumarłe brzozy.

Sadzą drzewa w Alei Brzozowej 1

Pierwotnie w skład ,,alei Brzozowej” wchodziło 385 drzew. Obecnie drzew w różnym wieku i różnym stanie zdrowotnym jest tam dużo więcej, ale nie wszystkie są oczywiście objęte ochroną „pomnikową”. Jak informuje miasto, w ciągu ostatnich lat, w ramach ochrony i pielęgnacji tego pomnika przyrody, samorząd uzupełniał powstające w drzewostanie ubytki. Nasadzał także nowe drzewa w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było.

W alei Brzozowej miasto przyjęło zasadę, że nowo sadzone brzozy muszą mieć obwód pnia nie mniejszy niż 14 cm, a wysokość od 3 do 4 metrów. Takie też będą drzewa, których sadzenie właśnie się rozpoczyna. W sumie obumarłe brzozy zastąpione zostaną w tym roku przez 58 młodych drzew.

– W zakresie prac pielęgnacyjnych, które trwają obecnie znalazły się nie tylko nasadzenia nowych drzew w miejsce usuniętych ale także wyrównanie terenu z zebraniem i wywozem wiórów powstałych podczas frezowania – informuje miasto. – Wykonawca zobowiązany jest również do trzyletniej pielęgnacji gwarancyjnej.

(fot. UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska