Trójka nastolatków z Myszkowa znęcała się nad niepełnosprawnym mężczyzną. Sprawa trafiła na policję

0
1246
znęcanie 5

W Myszkowie trójka nastolatków w wieku od 11 do 13 lat znęcali się nad niepełnosprawnym mężczyzną. Sprawa trafiła na policję.

znęcanie 1
Fot. ujęcie z filmu

Do bulwersującego zdarzenia doszło wczoraj 13 kwietnia br. w Myszkowie, kiedy to troje nastolatków w wieku od 11 do 13 lat, chłopak i dwie dziewczyny, znęcali się i poniżali 26-letniego niepełnosprawnego mężczyznę.

Nastolatkowie zabrali mężczyźnie piłkę do siatkówki i nie chcieli mu jej oddać. Niepełnosprawny 26-latek nie potrafił poradzić sobie z tą sytuacją. Zaczął płakać i prosić o zwrot piłki. Małolaty nie dość, że nie chcieli jej oddać, to dodatkowo znęcali się wyzywając mężczyznę od „szmat” i wołając za nim „do nogi”, co świadczyć może, że porównywali go do psa.

Na koniec znęcania nastolatkowie kazali 26-latkowi klęknąć i błagać o zwrot piłki „królu błagam, oddaj piłkę”.

znęcanie 4
Fot. ujęcie z filmu

Całą sytuację nagrali na komórkę. Nagraniem pochwalili się, udostępniając je na portalu społecznościowym, które szybko obiegło Internet, tym samym trafiło też na policję, która przystąpiła dzisiaj do działania.

Myszkowscy mundurowi najpierw zabezpieczyli nagranie, następnie ustalili miejsce, gdzie doszło do popełnienia czynu, aż w końcu dotarli do oprawców. W międzyczasie do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie wpłynęło oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z Ośrodka Monitorowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych z Warszawy. Myszkowska policja zapowiedziała także, że jeszcze dzisiaj cały zgromadzony materiał dowodowy przekaże do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie trójki nastolatków.

Film jest również dostępny na Facebookowym profilu Rafała Gawła z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Fot. ujęcie z filmu