fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneRząd luzuje obostrzenia na wakacje. Od 26 czerwca otwarte dyskoteki i kluby,...

Rząd luzuje obostrzenia na wakacje. Od 26 czerwca otwarte dyskoteki i kluby, a także zwiększone limity w teatrach, kina, a także na obiektach sportowych

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister Adam Niedzielski poinformowali o zmianach, jakie rząd wprowadza w obostrzeniach w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Większość z nich wejdzie w życie 26 czerwca.

Od 26 czerwca w kinach, teatrach i innych obiektach kulturalnych zwiększony zostanie do 75 procent  limit zajętych miejsc na widowni.

Od tego samego dnia na widownie na obiektach sportowych obowiązywać także będą nowe limity. Zajętym będzie mogła być połowa miejsc na trybunach.

Również  26 czerwca otwarte mają być kluby i dyskoteki z limitem 150 osób na lokal.

W tym samym terminie zmienione będą także limity osób, które będą korzystać z siłowni, klubów fitness, kasyn, obiektów handlowych, placówek pocztowych, bibliotek oraz  tarów, konferencji, wystaw  i w salach zabaw. Nowy limit, to 1 osoba na 10 metrów kwadratowych.

Od 26.06 restauracje i lokale gastronomiczne z nowym limitem – 75 procent. obłożenia lokalu. Takie same limity wprowadzone będą dla hoteli.

Wcześniej, bo już 13 czerwca rząd zwiększa dopuszczalne liczbę wiernych w obiektach sakralnych. Od 13 czerwca w nabożeństwach i innych uroczystościach w świątyniach będzie mogła być zajęta połowa miejsc.

Od najbliższej niedzieli, czyli 13 czerwca  rząd  umożliwia sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach i w innych instytucjach kultury i rozrywki oraz podczas koncertów.

Rząd luzuje obostrzenia na wakacje. Od 26 czerwca otwarte dyskoteki i kluby, a także zwiększone limity w teatrach, kina, a także na obiektach sportowych 8

Ważne, do wszelkich limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione oraz zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

(zdjęcie i grafika Twitter Kancelarii Premiera RP)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -