Leon Madesen z medalem w Indywidualnych Mistrzostwach Danii

Na torze w duńskim Vojens odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Danii na żużlu. Brązowy medal wywalczył żużlowiec Eltrox Włókniarz Częstochowa Leon Madsen. Mistrzem został Anders Thomsen.

O IM Dani rywalizowało 16 żużlowców. Odbyła się 20-biegowa faza zasadnicza i bieg finałowy dla najlepszych czterech zawodników.

Leon Madsen po 5 startach miał na koncie 13 punktów (2,3,2,3,3). Rundę zasadniczą wygrał z kompletem punktów Anders Thomsen, a 12 punktów miał Nicki Pedersen. Stawkę finalistów uzupełnił Keneeth Bjerre, który miał 11 punktów (1,3,3,1,3).

W wielkim finale wygrał Pedersen, przed Thomsenem, Madsenem i Bjerre. Ostatecznie mistrzem Danii został Thomsen, który łącznie zgromadził 17 punktów. Wicemistrzowski tytuł wywalczył Pedersen (łącznie 15 punktów), a z brązowego medalu cieszył się Madsen (14 punktów).

W finale IM Danii startował też drugi z Duńczyków, który jeździ w Eltrox Włókniarz. Jonas Jeppesen nie zaliczy jednak finału do udanych. Uzbierał w 5 biegach raptem 2 punkty i został sklasyfikowany na 16 pozycji.