Jakub Miśkowiak awansował do finału IMP

Eltrox Włókniarz Częstochowa będzie miał dwóch reprezentantów w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jakub Miśkowiak będzie walczył o medale IMP, a Kacper Woryna na chwilę obecną będzie rezerwowym.

W półfinałach w Gnieźnie i Krośnie startowało czterech reprezentantów Eltrox Włókniarza: Bartosz Smektała, Jakub Miśkowiak, Kacper Woryna i Bartosz Kowalski. Miśkowiak i Smektała ścigali się w Gnieźnie. Po rundzie zasadniczej Miśkowiak miał na koncie 8 punktów, a Smektała 6 i zajął 12. pozycję. Miśkowiak jechał w biegu barażowym o 5 miejsce. Wygrał go z Marcinem Nowakiem, Przemysławem Pawlickim i Norbertem Kościuchem i został sklasyfikowany na 5. pozycji.

Kacper Woryna i Bartłomiej Kowalski startowali w Krośnie. Woryna zdobył 8 punktów i o 7. miejsce dające w finale pozycję rezerwowego musiał ścigać się z Krzysztofem Buczkowksim i Rafałem Karczmarzem. Woryna wygrał bieg barażowy i na chwilę obecną będzie rezerwowym w finale IMP.

Zawody w Krośnie były nieudane dla Kowalskiego, który miał problemy sprzętowe, nie zdobył punktu i zakończył zawody na ostatnim, 17. miejscu.