Ruszył system rowerów miejskich

0
139

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj rozpoczął pracę system rowerów miejskich w Żarkach oraz Myszkowie. Przygotowana wspólnie przez te dwa samorządy i Starostwo Powiatowe w Myszkowie propozycja adresowana jest zarówno dla mieszkańców tych dwóch jurajskich gmin, jak i odwiedzających je turystów. Zadanie to kosztowało samorządy 157 440 złotych.

Ruszył system rowerów miejskich 1


Wypożyczalnia jednośladów, która jest czynna od dzisiaj, ma działać do końca września. Składa się ona z czterech stacji — po dwóch w Żarkach i Myszkowie. W gminie Żarki rowery można wypożyczyć na Nowym Rynku przy przystankach i w Leśniowie na terenie Turystycznej Frajdy, a w Myszkowie — przy dawnym dworcu PKS oraz w obrębie Kompleksu Sportowego Dotyk Jury. Każda stacja wyposażona jest w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów.


Rejestracja do systemu, a także wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: https://jurajskierowery.pl/


Jak sprawdzają się rowery miejskie i zarządzający nimi system, włodarze gmin i powiatu sprawdzą oficjalnie w czwartek. Na ten dzień zapowiedziano wspólny przejazd burmistrzów Myszkowa i Żarek oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Myszkowie na trasie Żarki-Myszków.

(Fot. UMiG Żarki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here